У момент передачі партнерами далекобійної зброї юридично вона стає нашою — Україна має повне право бити по території ворога, — Подоляк

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

При веденні оборонної війни Україна має повне право завдавати ударів по військових об’єктах на території країни-агресора. Після передачі зброї партнерами юридично вона стає українською. Для того, щоб не давати Україні дозвіл бити по території РФ, не залишилося жодних вагомих аргументів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

“Жодних аргументів немає. Просто частина політичної еліти продовжує жити в історії під назвою “шахівниця”. Вони грають у якусь таку вигадану глобальну політику, у вигадані конспірологічні теорії, у концепції стримування, протистояння, довгого протистояння. Але всі ці концепції не працюють. Вони дієві тільки в той момент, коли є холодні відносини, тобто коли політика більш-менш будується на певних правилах, ці правила дещо порушуються, але не обвально руйнуються. І є періоди, коли триває активна фаза гарячої війни, велика війна, яка й визначатиме наступні правила. І, відповідно, тут уже не треба грати в якісь варіативні, конспірологічні сценарії тощо. Тут треба діяти або-або. Або ти виграєш війну, або ти її програєш”, — сказав Подоляк. 

Але всі ці концепції стримування продовжують використовувати. Щоб цього позбутися, мають працювати вже певні внутрішні традиції, які мають повертати людей у реальність, продовжив спікер.

“Є чітка, зрозуміла річ. Є країна, яка вчинила акт агресії навмисне, починаючи велику війну. Подальші дії цієї країни є незаконними і тільки обтяжують загальний злочин. Російська Федерація за це має бути покарана в повному обсязі”, — наголосив Подоляк. 

Для цього, вважає він, РФ повинна спочатку зазнати військової поразки, а по-друге, має вже зараз позбутися можливості спокійно працювати на глобальних ринках. 

“Також Росія вже зараз має позбутися можливості використовувати міжнародні інституції для своєї підтримки, а вона продовжує цим користуватися. І вона повинна потім пройти через цілу низку обов’язкових юридичних процедур. Все інше не відіграє жодної ролі”, — доповнив гість ефіру.  

Потрібно перестати вигадувати приводи, як не дати міжнародному праву працювати. Тому що все, що сьогодні не отримує Україна, це, по суті, обнулення міжнародного права, впевнений Подоляк.

“Сьогодні всі ті, хто прописав ці правила, багато хто з них, принаймні, не дозволяють Україні захистити саме міжнародне право, тому що передача зброї та застосування будь-якої зброї, якщо в нас партнерські відносини, дає нам право діяти на свій розсуд. Нам партнери передають зброю, і коли ми починаємо її використовувати, юридично це наша зброя, ми можемо робити все, що завгодно”, — сказав спікер. 

У міжнародному праві, у правилах ведення війни, у статутних документах ООН чітко записано, що при веденні оборонної війни країна має законне право завдавати ударів на будь-яку глибину по території країни ворога, акцентував радник глави ОПУ.

“Грубо кажучи, це і тисяча кілометрів, і сто кілометрів, і двадцять кілометрів — не має значення. І сухопутні операції можливі, і руйнування далекобійними ракетами, все можливо. Кожен удар ворога — це додаткове обтяження тих злочинів, які Росія вже вчинила. Україна ж, завдаючи ударів по території Росії, абсолютно законно діє і має на це повне право. Я навіть не бачу тут предмета для дискусій”, — резюмував гість ефіру.

Читайте такожПобоювань Заходу стало менше: як операція ЗСУ в Курській області змінила підхід партнерів до України

Нагадаємо, питання застосування західної зброї по території РФ знову стало дуже актуальним на тлі Курської операції Сил оборони. Партнери України визнають, що вона має право і повинна захищатися. Ось тільки офіційного дозволу на вільне використання далекобійної західної зброї, закріпленого в документі, поки що немає.

Прямий ефір