У МКС може бути відкритий окремий кейс щодо Миронова, — адвокат про вдочеріння лідером “Справедливой России” української дівчинки

Міжнародний кримінальний суд. Фото: zn.ua

Депутат Держдуми, лідер партії “Справедливая Россия” Сергій Миронов, удочеривши з дружиною депортовану з України дівчинку, став співучасником не лише викрадення дитини, а й акту геноциду. Таку оцінку в прямому ефірі FREEДОМ надав російський адвокат Микола Полозов.

“Очевидно, що йдеться не просто про викрадення дитини. Йдеться про те, що за класифікацією Організації Об’єднаних Націй називається актом геноциду, тобто насильницьким переміщенням дитини з однієї людської групи в іншу, причому зі спробами знищити властиву ідентичність і насадити якусь нову. Тому я не виключаю, що стосовно Миронова також може бути у Міжнародному кримінальному суді відкритий окремий кейс”, — заявив адвокат.

Він навіть не виключив, що Міжнародний кримінальний суд (МКС) вже може вести розслідування проти Миронова.

“Ордери, які МКС видає стосовно тих чи інших підозрюваних, зазвичай виносяться у таємному режимі. Тому надання публічності ордерові щодо Путіна та Львової-Бєлової — це, швидше, виняток. Не можна, скажімо так, скидати з рахунків, що Міжнародний кримінальний суд вже може щодо Миронова розслідувати. Просто ми про це не знаємо”, — припустив Микола Полозов.

Раніше повідомлялося, що російський депутат Сергій Миронов удочерив однорічну Маргариту Прокопенко, яку викрали з окупованої частини Херсонської області. Це вже не перший випадок усиновлення депортованих українських дітей у Росії. На думку віцепрезидента Всеукраїнського фундації “Захист прав дітей”, кандидата педагогічних наук Олексія Лазаренка, всиновлюючи українських дітей, російські чиновники та депутати присягають на вірність вождю.


Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!“, яка має на меті мотивувати мешканців Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню в Україну.

Прямий ефір