У Львові завершили аварійно-рятувальні роботи після російської атаки — подробиці з місця подій (ВІДЕО)

Наслідки удару по Львову. Скріншот: lv.dsns.gov.u

Щонайменше семеро загиблих, серед яких двоє дітей, і 64 поранених. Цієї ночі російські окупанти атакували Львів кількома ракетами. Удари припали на житлову інфраструктуру міста, розбито кілька багатоквартирних будинків, постраждав центр спортивної реабілітації, а також історична спадщина Львова. На місці трагедії працює кореспондент FREEДОМ Юлія Біль.

Близько 6:00 Львівську область атакували, за попередньою інформацією, чотири ракети та три “Шахеди”.

“По медичну допомогу до львівських лікарень уже звернулися 50 осіб, серед них — вісім дітей. 34 пацієнти були госпіталізовані. У трьох лікарнях Першого медичного об’єднання Львова перебуває сім пацієнтів у критичному стані. В операційних зараз — вісім пацієнтів з осколковими проникаючими пораненнями”, — розповіла під час включення зі Львова Юлія Біль.

Інформацію про стан пацієнтів у стаціонарі надала директорка Першого медоб’єднання Львова Наталія Матолінець.

“Є важкий пацієнт з артеріальним ушкодженням. Є пацієнтка молода, 22 роки, яка готується зараз до кардіохірургічної операції. Є вісім дітей, стан яких — середньої тяжкості”, — повідомила вона.

Аварійно-рятувальні роботи у Львові завершено. Вдалося врятувати 12 осіб. Семеро людей загинули, серед них двоє дітей — 7 і 14 років.

Постраждали понад 50 будинків.

“Дуже було голосно, дуже страшно. Власне, прокинулася від першого вибуху, напевно, це “Шахед” збивали, а потім вікна затряслися. Це просто вбивство людей, це просто знищення українців”, — сказала мешканка Львова Надія.

Львів’янка Софія повідомила, що вирішила спуститися в бомбосховище, яким служить паркінг.

“З того моменту вже написали новини, що у Львові буде дуже голосно. Ми почали спускатися, і вже в цей момент пролунав дуже гучний вибух. Ми побачили, як усе горить, диму було дуже багато. Було дуже страшно”, — поділилася вона спогадами.

Під час російської атаки постраждав центр Львова, де багато будівель належать до історичної спадщини. Уже відомо, що пошкоджено щонайменше сім пам’яток архітектури місцевого значення. Усі будинки розташовані в буферній зоні ЮНЕСКО.

За словами голови Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького, з резервного фонду обласного бюджету буде виділено 30 млн грн на подолання наслідків атаки по Львову.

У четвер, 5 вересня, у Львові буде день жалоби в пам’ять про загиблих унаслідок російської атаки на місто.

Читайте також: “Був вибух, який зніс усе”: нові деталі атаки РФ на Львів — у включенні журналістів FREEДОМ (ВІДЕО)

Нагадаємо, цієї ночі російські війська атакували Львів ракетами та дронами-камікадзе.

Прямий ефір