У Києві з’явився Інститут сімейного радника, – Станіслав Куценко

Фото UATV

В Україні близько 600 жінок щороку гине від домашнього насильства. Для ефективної боротьби з домашнім насильством у столиці України з’явився Інститут сімейного радника. Це ініціатива Міністерства юстиції в рамках системи безоплатної правової допомоги, яка згодом з’явиться по всій Україні. Детально про цей проект, а також, хто такі соціальні радники та з ким вони будуть працювати – в інтерв’ю UATV розповів начальник головного управління юстиції у Києві Станіслав Куценко.

“Сімейні радники – це волонтери Міністерства юстиції, які допомагають громадянам у питаннях домашнього насильства, невиплати аліментів і в інших складних проблемах, які трапляються в сім’ї”, – пояснив Куценко. Для створення Інституту сімейного радника використовували прогресивний досвід США і ЄС.

Куценко відзначив, що сімейними радниками є ті люди, які самі були жертвами домашнього насильства. “Разом із фахівцями вони щотижня консультують тих, хто зараз є жертвами сімейного насильства. У Києві цей проект працює на базі третього центру правової допомоги на вул. Сімферопольській. Окрім сімейного радника, там ще присутні фахівець виконавчої служби, співробітник центру правової допомоги і психолог. У майбутньому, якщо цей пілотний проект покаже життєздатність, ми плануємо підключити співробітників поліції і Міністерство соцполітики. Тому що проблеми в сім’ї – це комплексне питання”, – сказав він.

За словами гостя, функції сімейного радника перетинатимуться з функціями соцслужб.

“Але сімейні радники – не конкуренти органам влади, тому що це волонтери, люди, які самі пережили ситуацію насильства й можуть допомогти іншим, поділитися своїм досвідом”, – пояснив Станіслав Куценко.

Начальник головного управління юстиції в Києві наголосив, що сімейні радники – це параюристи, люди без юридичної освіти, які знають, як потрібно діяти в подібних ситуаціях: куди написати скаргу, до кого звернутися зі своєю проблемою, як отримати свої гроші, борг за аліментами тощо”, – уточнив Куценко.

Він зазначив, що проект планується розширювати на інші міста – Львів, Одесу, Дніпро і Харків.

Телеверсію інтерв’ю з начальником головного управління юстиції в Києві Станіславом Куценком дивіться 10 листопада о 15:00 у програмі “Лицом к лицу”.

Наталія СОФІЄНКО, UATV

Прямий ефір