У Китаї — новий уряд, ще більш антизахідний та ідеологічно заряджений: чого очікувати (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

14-ті Всекитайські збори народних представників ухвалили низку ключових кадрових рішень. За ними вже можна визначити основний напрямок політики Пекіна найближчим часом, повідомляє FREEДОМ.

Сіїзм остаточно закріпився. Ні для кого не стало сюрпризом, що голову компартії КНР обрали на безпрецедентний — третій — термін. Крім цього, Сі Цзіньпін ще на 5 років збереже за собою посаду голови Центральної військової ради Китаю. Таким чином, у його руках зосереджена необмежена апаратна і військова влада. Особливо примітно те, як обирали Сі. Із 2952 депутатів проти не проголосував ніхто.

“Генеральний секретар Сі Цзіньпін був одноголосно обраний главою Китаю і головою Центральної військової ради, відображаючи спільну волю партії, народу і збройних сил, а також загальні устремління всього китайського народу. Ці вибори повною мірою продемонстрували загальнонародну демократію, а також переваги й особливості соціалістичного ладу”, — сказав депутат 14-х Всекитайських зборів народних представників Інь Шуафен.

На те, що Китаєм тепер керує не стільки ЦК Компартії, скільки особисто Сі, вказують і кадрові перестановки. І новий прем’єр Лі Цян, і віцепрем’єри, яких замінили в повному складі, — люди, які роками показують себе максимально лояльними особисто Сі Цзіньпіну. Той самий Лі Цян до цього керував Шанхаєм, де організував один із найжорсткіших карантинів у країні, згідно з особистим проєктом Сі “політикою нульової терпимості до COVID”. На думку експертів, новий уряд ще більш антизахідний та ідеологічно заряджений, ніж попередній.

“Так, безумовно, новий склад уряду Китаю э антизахідним. І це було зрозуміло ще на попередньому конгресі, з’їзді, коли вони вибрали свій постійний комітет Комуністичної партії Китаю і, зокрема, в Політбюро постійного комітету КПК. Тобто загалом Сі Цзіньпін потягнув до влади фактично всіх своїх друзів. І ці друзі відрізняються окремо ненавистю до ліберально-демократичного порядку. Тому варто очікувати винятково антизахідних, антидемократичних дій з боку нового уряду Китаю”, — коментує головний координатор Free Hong Kong Center Артур Харитонов.

Не торкнулися перестановки голови народного банку Китаю, міністрів охорони здоров’я та закордонних справ. На думку західних аналітиків, таким чином Сі хоче стабілізувати економічну ситуацію, вказавши інвесторам на незмінність обраного курсу. А найодіознішим новопризначеним міністром можна назвати главу оборонного відомства Лі Шанфу. Ще 2018 року США ввели проти нього санкції за співпрацю з оборонним сектором Росії. У Держдепі США вважають, що дії Шанфу могли посилити російську армію в її незаконній агресії проти України.

“Держсекретар запровадив санкції щодо підрозділу з розроблення обладнання Міноборони КНР і його директора Лі Шанфу за участь у великих угодах з особами з санкційного списку. Ці угоди включали передавання Росією Китаю бойових літаків Су-35 і обладнання, пов’язаного із зенітно-ракетним комплексом С-400”, — ідеться у звіті на сайті Державного департаменту США.

Санкції проти міністра оборони Китаю передбачають, зокрема, заборону на американську візу. Це додатково ускладнить взаємодію Пекіна з Пентагоном. А з Росією цілком можливе розширення співпраці у військовій сфері. Про розвиток двосторонніх відносин із Москвою заявив і глава МЗС Китаю Цинь Ган.

Читайте також: Що може змусити Китай перейти на повну підтримку Росії у війні проти України — думка експертки

Прямий ефір