На середину жовтня окупаційною владою Криму розподілено 2 500 земельних ділянок учасникам так званої “спеціальної військової операції”. І ще 1 800 земельних ділянок поставлено під виділення. Разом з тим в реаліях отримати ділянки проблематично. Про це сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
“Таким чином, 4 300 ділянок виділяють для забезпечення плану під призов [на “СВО”]. Річ у тім, що земля є привабливим бонусом для залучення в російську армію як місцевих колаборантів, так і прибулих людей із регіонів Росії в окупований Крим. Під виділення землі більше погоджуються підписувати контракти молоді люди, тоді як під грошову винагороду більше підписують контракти люди, старші за 45 років, які мають грошові проблеми, і які менше цінують життя. І щоб залучити молодь, ось і пішли на виділення земельних ділянок”, — сказав Чубаров.
Але за фактом отримати ділянки практично неможливо через бюрократичні процедури. На це в кримських пабліках скаржаться сім’ї як загиблих учасників “СВО”, так і тих, які воюють і раніше підписали контракт в армію “під землю”.
“Сім’ї загиблих на це найбільше скаржаться. Вони акцентують, що людина підписала контракт, оскільки їй обіцяли землю, вона загинула, і тепер затягують питання виділення цієї землі”, — повідомив Чубаров.
Він зазначив, що роздача кримської землі, землі корінного народу — не нове явище. Подібне відбувалося після депортації кримськотатарського народу в середині XX століття, коли Крим почали заселяти жителями Російської Федерації.
“І була певна градація привабливості кримських регіонів. Скажімо, Ялта, Алушта, Сімеїз та інші курортні міста — туди не привозили колгоспників із Курської, Орловської чи Воронезької областей. Туди якраз поселяли демобілізованих НКВСтів, військових, тобто тих, які могли стати оплотом комуністичного режиму в Криму. Які могли якнайшвидше ідеологічно перетравити цю територію, щоб тут і сліду не залишилося кримських татар. А колгоспників із російських губерній переселяли в села якомога далі від моря, щоб вони там забезпечували продуктивні потреби півострова”, — розповів голова Меджлісу.
Щось подібне знову відбувається в окупованому Криму — найцінніший ресурс виділяють військовим злочинцям.
“Але єдиний “плюс” у цьому моменті, що окупаційна влада такими діями складає нам заздалегідь уже точно вивірений список воєнних злочинців. І коли Крим буде звільнено, можна сміливо брати списки учасників “спеціальної військової операції” із земельними ділянками, і йти за ними, якщо хтось ще залишиться в Криму. Їх буде віддано під суд, і нам не доведеться на них витрачати багато слідчого часу, тому що ця земля ними отримана саме за вчинення злочинів проти України та її громадян”, — резюмував Рефат Чубаров.
Читайте також: Українські військові не дають росіянам можливості використовувати Крим як ремонтну базу для кораблів, — речник ВМС України
Як повідомлялося раніше, у Криму російські окупанти “націоналізували” об’єктів нерухомості на 4,5 млрд рублів. Це щонайменше 1 200 об’єктів нерухомості, які належали українським громадянам.