У Кремлі спантеличені прогресом України у сфері виробництва дронів, — Мусієнко

Олександр Мусієнко. Скріншот: uatv.ua

Україна демонструє унікальність технологій у виробництві дронів на практиці. Безпілотні літальні апарати посідають важливе місце не тільки на полі бою, але й завдають значної шкоди військовим об’єктам на території Росії. Прогрес у виробництві дронів Україною помітний і підштовхує західних партнерів підтримувати цю галузь. Про це сьогодні, 10 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Дрони трансформують поле бою і сприйняття ведення війни. Дрони вдосконалені, і Україна це демонструє. Я можу сказати, що в Кремлі сильно спантеличені тим прогресом, який Україна здійснила. Вони бояться цього, бо немає належних способів реагування. Лінійка і різноманітність тих дронів, які виробляються і модернізуються, настільки широка на сьогодні, що вони не знають, що з цим робити”, — сказав він.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга закликав партнерів закуповувати озброєння українського виробництва, що підтверджує унікальність і перспективність технологій України на міжнародному ринку.

“Ми отримуємо щодня зведення про дрони, які атакують ті чи інші об’єкти. Це означає, що це виробництво вже масштабується. Заява Сибіги наголошує, що необхідно вкладати в українську оборонну промисловість, тому що це перспективно, є досвід бойового застосування. Ці моделі пройшли досвід бойового застосування в умовах активної протидії противнику”, — пояснив Мусієнко.

Він упевнений, що унікальність технологій і бойовий досвід допоможуть Україні досягти успіхів розвитку виробництва безпілотних літальних апаратів.

“Коли йдеться про те, що розроблений Україною дрон зумів пройти ешелоновану протиповітряну систему оборони Росії, системи радіоелектронної боротьби й протидії різними засобами та елементами противника, стає зрозуміло, що технологія зацікавить багато країн. Тому дійсно перспективи у розвитку цієї галузі досить серйозні. Я думаю, що це буде одним з елементів оборонної промисловості на подальші роки”, — резюмував керівник Центру військово-правових досліджень.

Читайте також: Найкращий спосіб збільшити військову допомогу Україні — закуповувати озброєння в українських виробників, — Сибіга

Прямий ефір