У Кремлі продовжують шукати безпечний для себе варіант щодо придушення руху дружин мобілізованих, — Мартинов

Протест дружин мобілізованих у Москві. Фото: SOTAvision

Влада Росії шукає найбезпечнішу тактику для придушення протесту дружин мобілізованих, уникаючи будь-яких ризиків і наслідків. Тому ідеальний варіант був би підкупити активісток, але, на щастя, не виходить. Про це сьогодні, 10 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив головний редактор “Новой газеты. Європа” Кирило Мартинов. 

“Мені здається, вони до кінця не визначилися, що робити з дружинами мобілізованих. На Красній площі сталася дуже дивна ситуація, коли, власне, безпосередньо дружин не чіпали, а затримали 27 репортерів-чоловіків із російських і міжнародних видань, які там працювали”, — сказав він.

За його словами, наразі російська влада намагається визначити найбезпечнішу тактику в “погашенні” цього протесту, оскільки він мотивований страхом. 

“Вони бояться втратити те, що у них є, бояться, що в результаті їхніх дій вони не зможуть продовжувати той спосіб життя, який мають зараз. І цей страх, штовхає їх, загалом, на те, щоб промацувати, тестувати найрізноманітніші моделі”, — пояснює Мартинов.

Він зазначив, що Кремль уже “погрався” з так званим кандидатом у президенти Борисом Надєждіним, тепер те ж саме влада робить із родичами мобілізованих.

“Далі вони намагатимуться знижувати ризики від якогось іншого фактора, який неминуче з’явиться. Це історія диктатури, яка побудована на страху не тільки людей щодо диктатора, а й захисників диктатора щодо того, що вони в кінцевому підсумку програють”, — акцентував журналіст.

Водночас, на його думку, остаточного рішення щодо жінок, чиїх чоловіків мобілізували на фронт, ще не ухвалено.

“Тестують різні моделі, як потрібно погасити цей рух. Ідеальний варіант для них був би просто підкупити активісток, сказати, що “ми вам просто заплатимо більше грошей, і забудьте про вашого чоловіка”. Але, на щастя, не все можна купити грошима, бо інакше, звісно, Путін би всіх нас купив”, — підсумував Кирило Мартинов.

Читайте також: Дружини та матері мобілізованих росіян поступово змінюють риторику на антивоєнну, — Яковенко

Нагадаємо, 3 лютого у Москві (Росія) біля стін Кремля відбулися затримання на акції дружин мобілізованих. Більшість затриманих — журналісти, які працювали на місці. Відомо щонайменше про 27 затриманих. Серед утримуваних представників преси є репортери закордонних видань France Press і Der Spiegel. 

Прямий ефір