Уповільнити бойові дії, які перекинулися на територію Курської області Росії, кремлівська влада не змогла, а ось уповільнити роботу YouTube у неї вийшло. Російському режиму важливо, щоб контроль за інформацією залишався в його руках. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав депутат Держдуми РФ (2007-2016 рр.), засновник каналу “Утро Февраля” Ілля Пономарьов, коментуючи збої в роботі YouTube у РФ.
На його думку, російська влада давно це планувала, але готувала різні альтернативи.
“Безглуздо просто щось забороняти. Адже люди обов’язково знайдуть якусь дірочку, замкову щілину, в яку будуть підглядати. Тому накачували насамперед соцмережу ВКонтакте різноманітним контентом, а молодь потихеньку йде в TikTok. До того ж у РФ з’явився китайський YouTube, свій сервіс. І ось тому зараз вирішили, що вже є досить критична маса різних альтернатив цьому відеохостингу”, — зазначив гість ефіру.
Пономарьов звернув увагу на те, що суспільно-політичний контент у загальному обсязі трафіку в Росії займає не більше 10%.
“Перейти на інші платформи вони можуть досить легко. Тут головне питання в монетизації, щоб працювало це як бізнес. Ось це потребує певного налагодження. Саме це вони й налагоджують. Якби йшлося тільки про суспільно-політичний контент, думаю, що вони б закрили всю цю історію вже досить давно”, — підкреслив спікер.
У контексті подій у Курській області ситуація з YouTube дуже актуальна, вважає Ілля Пономарьов.
“Це історія про те, хто контролює інформаційні потоки. Краще нехай люди нічого не знають, ніж знають якусь “шкідливу” інформацію”, — доповнив він.
Гість ефіру акцентував, що російська телевізійна пропаганда є ефективною саме тому, що більша частина контенту — це не суспільно-політичні програми чи ток-шоу, а різноманітні розважальні речі.
“Якби йшов безперервний суто інформаційний потік, то це б ніхто не дивився. Лише великі фанати дивляться “Россию-24″. Але навіть у розважальні речі, коли продюсують художні фільми, серіали, коли йдуть ток-шоу, обов’язково в це вплітається і якийсь державний інтерес. Тобто, таке промивання мізків постійно відбувається, але не напряму, щоб не перевантажувати глядачів. А коли він дивиться концентровані новини, йому кажуть звичні речі, які він готовий бачити й чути. Людина не вважає, що їй щось нав’язують цією самою інформацією. І, отже, держава досягає своєї мети”, — резюмував Пономарьов.
Читайте також: Блокування YouTube у Росії свідчить про слабкість як в інформаційній, так і в реальній війні, — Єловський
Нагадаємо, збитки, яких зазнає російська економіка через блокування YouTube, становитимуть 23 млн дол. на добу, підрахували в британській організації NetBlocks. Найбільших втрат зазнають оператори зв’язку, кажуть експерти. 8 серпня російські користувачі зіткнулися з проблемами в роботі YouTube. У декого сайт не відкривається як на стаціонарних комп’ютерах, так і в смартфонах.