У Харкові триває ліквідація наслідків удару по гіпермаркету, кількість загиблих збільшилася до 18 осіб (ВІДЕО)

Зруйнований російськими авіабомбами гіпермаркет у Харкові. Фото: t.me/synegubov

До 18 збільшилася кількість загиблих унаслідок атаки Росії 25 травня по будівельному гіпермаркету в Харкові. 48 осіб дістали травми. Ще п’ятьох вважають зниклими безвісти. На місці удару триває пошукова операція. Рятувальники, слідчі та криміналісти розбирають руїни розбитих павільйонів. Пожежники практично вручну перебирають ґрунт, у ДНК-лабораторії триває ідентифікація тіл загиблих. Постраждалі розповідають, як рятувалися після удару, повідомляє FREEДОМ.

Олександру Ніколаєнку — 41 рік. Він дев’ять років працював на стоянці будівельного гіпермаркету в Харкові. За його словами, у той момент, коли Росія завдала ударів авіабомбами по магазину, перебував на другому поверсі — це територія для персоналу.

“Якраз у цей момент пролунав гучний вибух, згасло світло, настала темрява, почало все сипатися. Потім через деякий час — другий вибух пролунав, набагато потужніший. Почалося задимлення, метушня. Було чутно крики незрозуміло звідки. Загалом я встиг забігти в роздягальню, взяти особисті речі та спробував назад вийти. Але вже не вийшло. Довелося виходити через вікно. Я підчепився до карниза, і десь залишалося метра два донизу, може три, і я стрибнув. Позаду мене вже був сильний дим, там вікна є в кабінеті, і вогонь із них почав вискакувати”, — розповідає постраждалий від російського удару співробітник гіпермаркету Олександр.

З місця удару його встигли відтягнути в безпечне місце, далі вже забрали лікарі швидкої допомоги. У потерпілого — перелом ноги зі зміщенням. Лікарі кажуть, що ходити чоловік буде, але потрібна ще операція. Олександр не розуміє: по якій цілі били російські окупанти, адже об’єкт повністю цивільний.

“Нічого такого, ми зброєю не торгували. Що там вони знайшли? Не розумію, для чого це вони взагалі зробили, яка в них мета була? Дуже яскравий, красивий магазин був у нас. Люди з радістю туди приходили, покупки робили, іноді з дітьми, іноді без. Бували різні заходи для дітей. Одним словом — супер!” — сказав Ніколаєнко.

Віталій Новосьолов, сусід по палаті Олександра, повідомив, що коли пролунав перший вибух, встиг забігти на другий поверх, забрав речі, але їдкий дим і полум’я вже не дали спуститися вниз. Він вирішив стрибати з вікна.

“У мене перелом обох ніг, я ж упав із другого поверху якраз на ноги. Сказали, що рентген зроблять, а потім буде видно”, — каже Віталій.

Про те, що трапилося, Ольга, мама Віталія, дізналася після дзвінка другого сина з Німеччини. Він у новинах побачив кадри пожежі. Жінка зізналася, що була шокована, поки намагалася додзвонитися синові.

“Я змогла додзвонитися, і він сказав мені, що у швидкій допомозі. Що з ним, як з ним — нічого не знали. Потім дружина його, вона в Черкасах перебуває, зателефонувала, заспокоїла і сказала, що у Віталіка — ніби як перелом ноги. Ну хоч живий. Ви розумієте, живий! Це було страшно. Ми, звичайно, все пережили”, — розповідає зі сльозами на очах Ольга Новосьолова.

На сьогодні в лікарнях міста перебувають 12 постраждалих із 48, які дістали поранення різного ступеня тяжкості.

“Їх вдалося стабілізувати, одразу ж їх було відправлено в операційні, їм було проведено оперативні втручання, апарати зовнішньої фіксації було встановлено. Одна людина — на витяжці, на зараз одна людина залишається в реанімаційному відділенні, але вона також стабільна. Її буде переведено в палату загального перебування”, — оцінив стан постраждалих виконувач обов’язків генерального директора медзакладу Руслан Врагов.

Майже всі постраждалі надійшли до лікарень у стані шоку. Дехто отримав опіки та осколкові поранення.

“Люди, які вистрибували з другого поверху, отримали закриті переломи великих гомілкових кісток і справа, і зліва, прооперовані, зафіксовані стрижневими апаратами, тож наразі вони потребують ще стаціонарного лікування”, — зауважив завідувач травматологічного відділення Ігор Спесивий.

На місці зруйнованого і згорілого гіпермаркету тривають розбори завалів і пошуки останків тіл загиблих. Роботи тривають і вночі, зупиняються лише під час сигналів повітряної тривоги.

“Проводилися роботи з розчищення безпосередньо всієї території гіпермаркету, можна сказати, працювали вручну. Крім того, застосовували спеціальну техніку, понад 200 чоловік особового складу, зараз проведено роботи — розчищено близько 45% території”, — прокоментував роботу з ліквідації авіаудару речник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Харківській області Євген Василенко.

Інформація про кількість загиблих, постраждалих і безвісти зниклих людей, родичі яких не можуть з ними зв’язатися, весь час оновлюється. Третю добу тут працює координаційний штаб і ДНК-лабораторія.

“Важко, морально насамперед важко, не тільки фізично, скільки морально. Особливо працювати з родичами, які звертаються в поліцію. Вони всі сподіваються, що їхні близькі знайдуться. Будь-яка нормальна людина сподівається, що це не так, і там не було її близького родича, вони знайдуться потім, хтось вимкнувся, хтось відключив телефон або ще щось”, — сказав начальник Головного управління Національної поліції в Харківській області Володимир Тимошко.

Поліція закликає всіх, чиї рідні та близькі могли перебувати в момент обстрілу в гіпермаркеті, звернутися до правоохоронців для уточнення інформації. У Харкові 27 травня було оголошено днем жалоби.

Читайте також: До 16 зросла кількість загиблих унаслідок удару РФ по гіпермаркету в Харкові — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір