У міських лікарнях Харкова для лікування хворих з коронавірусом обладнано 1 540 ліжок, з них 719 – з централізованою подачею кисню. Станом на ранок, 18 жовтня, всі ліжка з потоковим киснем були зайняті.
Про це повідомляє UA з посиланням на харківське видання Об’єктив.
“На сьогодні 1 540 ліжок, і в стаціонарі перебуває 1 149 пацієнтів. Були випадки, коли стояли “швидкі”. Але там питання вирішувалося про кисневі точки, реанімаційні ліжка. Вирішувалося питання, куди направити, або в реанімацію, або можна покласти на звичайне ліжко, підключити до концентратора, і хворий зможе дихати. Але (не було – ред.) такої патової ситуації, щоб не було місць – ми всі питання вирішували оперативно, і всі хворі, яких “швидка” привозила, госпіталізувалися в наші лікарні “, – сказала на брифінгу заступник директора департаменту охорони здоров’я Харківської міськради Олена Головіна.
При цьому чиновник уточнила, що з 719 місць з централізованим киснем на сьогодні зайняті всі.
“Ми постійно розширюємо кількість місць з киснем. У 13-й лікарні закінчили монтаж кисневої траси, доставили 113 ліжок, в тестовому режимі працюють. Йде монтаж нових кисневих точок, доповнюємо в 17-й лікарні, і розглядається питання про розширення кисневих точок у 8-й лікарні, яку відкрили тиждень тому “, – сказала Головіна.
Чиновник зазначила, що в Харкові спостерігається тенденція до зниження кількості хворих, які надходять в стаціонари, і кількості пацієнтів, у яких підтвердився діагноз COVID-19.
Крім міських лікарень, у Харкові пацієнтів з COVID-19 приймають також лікарні обласного підпорядкування: 2 інфекційні лікарні, “чорнобильська” лікарня, харківська обласна клінічна лікарня, госпіталь ветеранів війни, а також відомча лікарня “Укрзалізниці”.
Нагадаємо, з 18 жовтня 2021 року “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 встановлений на території Запорізької, Одеської, Донецької та Дніпропетровської областей.
Читайте також: “Червона” зона: жителі Дніпра штурмують центри вакцинації (ФОТО)