У Грузії вирішили висунути в президенти кандидата, яким легко керувати — думка політолога

Ніка Читадзе. Фото: jnews.ge

На 14 грудня в Грузії заплановані президентські вибори. Правляча партія “Грузинська мрія” висуває кандидатом Михайла Кавелашвілі, колишнього футболіста. Про це сьогодні, 3 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив політолог, професор Чорноморського міжнародного університету Грузії Ніка Читадзе.

За його словами, Кавелашвілі на пост президента Грузії запропонував грузинський олігарх Бідзіна Іванішвілі.

“Кавелашвілі не має вищої освіти. Він підтримував ухвалення російського закону (“закон про іноагентів”, — ред.). Михайло Кавелашвілі — колишній футболіст, грав у збірній Грузії, до цього у кількох європейських командах. Попри те, що він колись проживав у Європі, зараз налаштований, так би мовити, проросійськи”, — розповів Читадзе.

Він зауважив, що раніше Іванішвілі не мав впливу на колишніх президентів Грузії Григорія Маргелашвілі та Саломе Зурабішвілі.

“Напевно, зараз Іванішвілі вирішив, або йому Росія порекомендувала, що краще призначити неосвіченого кандидата, яким буде легко керувати, тому що ані Маргелашвілі, ані тим більше Саломе Зурабішвілі, які мають відповідну освіту, не почали підкорятися Бідзіні Іванішвілі, для якого влада сама та гроші є пріоритетом, а не розвиток держави та не захист прав кожного громадянина Грузії”, — висловив думку політолог.

Читадзе звернув увагу, що в Грузії президент обирається не на всенародних виборах, а парламентом, до складу якого входять 300 депутатів.

“У Німеччині, Ізраїлі, Італії, Латвії, Естонії, у багатьох демократичних державах президент обирається парламентом, хоча там суто парламентські республіки. Але там це не проблема, бо там розвинена демократія та забезпечили верховенство закону. Щодо Грузії, звичайно ж, проблема в тому, що тут немає зараз верховного закону. Народ тому й бореться, зокрема, щоб Грузія мала й нормальний парламент, і виконавчу владу нормальну, і нормального президента, який насамперед думатиме про розвиток держави, зокрема про розвиток відносин з Європою, про інтеграцію в європейські та євроатлантичні структури, а не про власний кабінет”, — резюмував він.

Читайте також: ЄС підтримує євроінтеграційне прагнення народу Грузії — кроки та заяви (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Тбілісі та інших великих містах Грузії вже шосту добу відбуваються антиурядові протести.

Прямий ефір