У Грузії та Угорщини ніколи не було особливо тісних відносин: візит Орбана в Тбілісі прокоментував Утіашвілі

Віктор Орбан та Іраклій Кобахідзе в Тбілісі. Фото: ap.org

Міністри низки держав Європейського Союзу в спільній заяві розкритикували візит угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана до Грузії після парламентських виборів 26 жовтня. Своє ставлення показали й учасники мітингу в Тбілісі — політика освистали. Насправді Орбан укотре показав, що він підтримує всіх диктаторів або автократів, як він сам. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився старший науковий співробітник Фонду стратегічних і міжнародних досліджень Грузії Шота Утіашвілі.

“Народ показав, як він його (Орбана, — ред.) приймає. До його приїзду Євросоюз сказав: те, що скаже ця людина, ніяк не відображає думку Євросоюзу, що він говорить тільки за себе і за Угорщину”, — акцентував Утіашвілі.

Він також нагадав, що поки підсумки виборів у Грузії визнали тільки Угорщина, Вірменія та Азербайджан.

“З Вірменією та Азербайджаном — зрозуміло, це сусідні країни, у них така традиція політична, мовляв, ми завжди визнаємо результати виборів одна одної. З Угорщиною теж усе зрозуміло. А ось інші країни, особливо США, країни Євросоюзу — поки що ніхто не визнав. І що важливо, у них у всіх, найімовірніше, буде вимога провести розслідування, як усе це сталося. І як вийшло, що на деяких дільницях 133% населення голосували і понад 100% віддали голоси “Грузинській мрії”, — сказав гість ефіру.

Утіашвілі зазначив, що Угорщина, її народ — історично дружня країна для Грузії. Але у цих двох держав, за його словами, ніколи не було особливо тісних відносин, зокрема в економічній сфері.

“Взаємних інвестицій майже нуль, товарообіг дуже маленький. І навряд чи це зміниться в майбутньому. Тож насправді Орбан такий от, можна сказати, неонацистський інтернаціонал, який підтримує всіх таких диктаторів і автократів, як він сам”, — наголосив спікер.

Він не виключає, що Віктор Орбан обіцяв грузинському уряду, що якщо Дональд Трамп переможе на виборах у США, то він допоможе вибудовувати з ним відносини.

“Насправді, всі ці Путіни, всі ці Іванішвілі, Орбани сподіваються на це: якщо Трамп переможе, вони зможуть вибудовувати стосунки, і тоді вже нібито все буде гаразд. Подивимося, як закінчаться вибори у Сполучених Штатах. Але я не схильний думати, що Республіканська партія США буде співпрацювати з “Грузинською мрією”, тому що її представники вже не раз заявляли, що не будуть співпрацювати з “Грузинською мрією”, вважаючи її проросійською антидемократичною силою”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Як “Грузинська мрія” сфальсифікувала свою перемогу, розповів Утіашвілі

Раніше у Держдепартаменті США попередили про наслідки, якщо Грузія не змінить антидемократичний курс. Деякі країни Європи та Північної Америки заявили про перегляд відносин із Грузією через масові порушення на парламентських виборах.

Прямий ефір