Наплив росіян залишається для Грузії суттєвою проблемою. Про це сьогодні, 3 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала представниця “Єдиного національного руху” в Грузії Нона Мамулашвілі.
Опитування громадян Грузії засвідчило, що майже 70% з опитаних занепокоєні масовим приїздом росіян у країну і побоюються негативних наслідків цього.
“З огляду на те, що зараз відбувається в Грузії, і яку ганебну політику веде наш уряд, я думаю, що це навіть не повністю показує ту картину, яка зараз є. Насправді проблема дуже серйозна, проблема життєво важлива, тому що країна, яка окупує 20% нашої території, плюс засилає сюди своє населення, яке безконтрольно живе на території Грузії, скуповує масово нерухомість і почувається дуже комфортно. Я думаю, що для країни, у якої така велика небезпека, як Росія, мати на своїй території громадян РФ у такій кількості, це небезпечно для безпеки Грузії”, — сказала Мамулашвілі.
Вона зазначила, що росіяни, які тікають від війни до Грузії, — це оксюморон.
“Країна окупувала у нас 20% території, і ці люди приїжджають до нас як біженці. Такого феномена я в житті не бачила в жодній країні. І знову ж таки, та маса, яка втекла і від санкцій, і від мобілізації, вона, звісно, першою прийшла в Грузію, тому що в нас кордон із цією країною”, — сказала Мамулашвілі.
За її даними, 1,3 млн осіб із РФ перетнули кордон Грузії й приблизно 300 тис. із них залишилися в країні.
“300 тис. приблизно населення Росії — це приблизно 8%. Це вже меншість, якої навіть під час Радянського Союзу в Грузії не існувало”, — наголосила представниця “Єдиного національного руху”.
На її думку, росіяни, які залишилися в Грузії, не відчувають жодної відповідальності за дії та політику російської влади.
“Якщо ці люди кажуть, що вони біженці і тікають від режиму, то, як ми знаємо, за міжнародною практикою вони повинні просити політичний притулок, чого ці люди не роблять. Вони просто тут перезимують і, швидше за все, тут і залишаться. Знову ж таки — це дуже небезпечно для безпеки Грузії. Але з огляду на те, що влада Грузії вже відкрито проводить проросійську політику, то вона відмовилася і закривати кордони, і запроваджувати візовий режим, і вживати будь-яких дій для того, щоб контролювати ту масу громадян РФ, які заходять на територію Грузії”, — сказала Мамулашвілі.
Вона додала, що ситуацію, що склалася, Росія надалі може використовувати проти Грузії.
За словами Мамулашвілі, росіяни не пристосовуються, а вимагають таких самих прав, як у корінного населення.
Водночас вона підкреслила, що поки грузинський уряд займає проросійську позицію, населення — з Україною.
Читайте також: Сьогодні ані Грузія, ані Молдова не можуть повернути свої окуповані території — думка