Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі сьогодні, 27 жовтня, відмовилася визнавати результати парламентських виборів у країні й оголосила про підготовку протестів. Ці вибори вона назвала проросійськими, а також заявила, що для фальсифікацій використовувалися нові технології. Також на вибори в Грузії відреагували в Європарламенті та країнах Заходу, інформує FREEДОМ.
Саломе Зурабішвілі повідомила, що завтра ввечері, 28 жовтня, на центральній вулиці Тбілісі відбудеться мітинг, повідомляє “Грузинська служба “Радіо Свобода”.
Раніше коаліція “Єдність — Національний Рух” оголосила про відмову від своїх депутатських мандатів. За словами лідерів опозиції, перемога “Грузинської мрії” — це спецоперація Російської Федерації проти грузинського народу.
Парламентські вибори в Грузії продемонстрували відкат від демократії. Про це заявив глава делегації Європарламенту Антоніо Лопес-Істуріс Вайт, підбиваючи підсумки минулого голосування. Він наголосив, що міжнародні спостерігачі будуть уважно стежити за ситуацією в Грузії.
“Наші команди Європейського парламенту стали свідками високої напруженості, плутанини та хаосу на деяких дільницях, в одному випадку — вкидання бюлетенів, фізичного нападу на спостерігачів, які намагалися повідомити про порушення, вилучення спостерігачів і представників ЗМІ з виборчих дільниць, розриву скарг спостерігачів, залякування виборців усередині та поза межами виборчих дільниць. Ми підтримуємо постійну прихильність грузинського народу демократії, суверенітету і свободі країни. Ми висловлюємо глибоке занепокоєння відкатом від демократії в Грузії: проведення тільки цих виборів, на жаль, є тому підтвердженням”, — заявив Антоніо Лопес Істуріс Вайт.
Європейський Союз не повинен визнавати результат парламентських виборів у Грузії, оскільки вони не були ні вільними, ні справедливими. Про це заявили парламентарії країн Європи та Канади, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на спільну заяву парламентаріїв. Документ підписали голови комітетів із закордонних і європейських справ Німеччини, Литви, Естонії, Латвії, Ірландії, України, Польщі, Канади, а також віцеспікер парламенту Швеції та один євродепутат.
Парламентарії зазначили, що політичний клімат у Грузії напередодні виборів був несумісний із європейськими стандартами чесності, а політика партії “Грузинська мрія” несумісна з позиціями Європейського Союзу. Депутати зажадали запровадити персональні санкції проти осіб, відповідальних за нечесний вплив на вибори, залякування і погрози на адресу опозиції та громадянського суспільства.
Читайте також: Міжнародні та місцеві спостерігачі заявили про фальсифікації виборів у Грузії — деталі від Шашкіна
Нагадаємо, у Грузії завершилося голосування на парламентських виборах. Після підрахунку голосів майже на ста відсотках виборчих дільниць правляча партія “Грузинська мрія” набрала 54,24% голосів. Чотири опозиційні партії в сумі набирають 37,33% голосів. Про це повідомляє Центральна виборча комісія Грузії. Опозиція і низка політологів називають “Грузинську мрію” проросійською, а її засновника, мільярдера Бідзіну Іванішвілі, підозрюють у масштабній корупції та тісних ділових зв’язках із Росією.