У Грузії хочуть ввести обмеження для росіян — розбір (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Грузинська опозиція пропонує ввести обмеження для росіян. Йдеться про заборону на купівлю нерухомості та видачу віз для громадян РФ. Опоненти влади пояснюють свої вимоги тим, що до Грузії від початку повномасштабного вторгнення РФ до України в’їхали сотні тисяч росіян і придбали там житло. А така кількість представників країни-агресора, яка 15 років тому окупувала частину грузинських територій, становить загрозу суверенітету Грузії, повідомляє FREEДОМ.

Від початку повномасштабного вторгнення російських військ до України більша частина грузинського суспільства виступає проти невиправданої агресії. Регулярно на вулицях Тбілісі та інших міст відбуваються мітинги проти війни, видачі росіянам грузинських віз, авіасполучення між країнами і відвідування туристами з федерації курортів Грузії.

“Вони повинні виїхати звідси. Ми не хочемо, щоб окупанти приїжджали, тут жили і відпочивали”, — сказав учасник мітингу.

“До 2022 року до Росії було різко негативне ставлення у населення, тобто до Росії, як до держави, а до російських громадян було спокійне, тому що тоді ще більшість населення вважала, що вони не винні тощо. 2022 рік і початок широкомасштабної агресії проти України показав, що, так, звісно ж, якби населення Росії не підтримувало цю війну, тоді її можливо було б уникнути”, — каже політолог, керівник регіональних програм Грузинського Центру стратегічного аналізу (GSAC) Гела Васадзе.

Попри те, що уряд Грузії не підтримав санкції проти Росії та офіційно не засудив вторгнення до України, опозиція продовжує підтримувати антиросійські настрої. Згідно з останніми соцопитуваннями, 79% грузинів висловили негативне ставлення до безвізового режиму, що діє для громадян федерації, і до купівлі росіянами нерухомості в Грузії. Також 37% вважають, що російські туристи не повинні допускатися до країни доти, доки Росія не поверне Грузії окуповані Абхазію і Цхінвальський регіон.

“Це дуже цікавий факт і, скажімо так, таке маркерне місце, тому що якби не було цьому певної підтримки в грузинському суспільстві, то грузинська опозиція цим не займалася б. Це зрозуміло й очевидно. Тому я думаю, що так, певна підтримка в суспільстві цьому є. Практично поодинокі випадки, коли хтось говорив про “русскій мір” і фактично одразу ж на це слідувала досить серйозна реакція”, — сказав Васадзе.

Експерти впевнені, що ізоляція Росії від західного світу вигідна Грузії. Адже тільки за офіційними даними, у 2022 році 4520 громадян Росії придбали в Грузії понад 6000 квартир, а в першому кварталі 2023 року майже 1700 осіб із громадянством РФ купили понад 2000 квартир. Приносять доходи і російські туристи.

“Очевидно, що Грузія намагається монетизувати цю ситуацію, яка склалася. І зокрема справді після початку війни грузинське керівництво не захотіло вводити санкції проти Росії. Відповідно, після цього ще сталася низка подій, тому що Росія на знак подяки або з якихось інших міркувань скасувала візовий режим для грузинів і відновила авіарейси до Грузії, і Грузія стала для росіян однією з тих небагатьох країн, куди вони можуть без проблем подорожувати”, — коментує політолог, виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.

Разом із цим в офіційних Києва і Тбілісі відносини буквально завмерли.

“Грузія дійсно була тривалий час Україні братньою країною і грузинський народ без применшення є братнім народом українського. І коли Росія напала на Грузію, Україна була однією з тих небагатьох країн, які на офіційному рівні все-таки стали на бік Грузії. Спроби зайняти нейтральну позицію, як мінімум, запам’ятаються в Україні”, — зазначає Леонов.

Попри позицію офіційного Тбілісі, громадяни Грузії не тільки засуджують дії Росії, а й допомагають Збройним силам України відновлювати територіальну цілісність. Грузинський національний батальйон, який налічує понад 1500 бійців, воює на боці України ще від 2014 року.

Читайте також: 15-та річниця вторгнення Росії до Грузії: понад 20% території країни окуповано, порушення прав людини тривають (ВІДЕО)

Нагадаємо, громадський діяч, директор фонду “Свободная Россия” на Південному Кавказі Єгор Куроптєв висловив думку, що протягом 15 років Російська Федерація використовує грузинські окуповані території для тиску на саму Грузію і на країни Заходу. Президенту РФ Володимиру Путіну не потрібні розвинені країни-сусіди, оскільки це підірве імідж Росії.

Прямий ефір