“У голові Путіна — утопія, фантазії, райдужні картинки”: валдайські тези розвінчав політолог

Виступ Володимира Путіна на Валдайському форумі. Фото: ap.org

Претензії Путіна на побудову нового світового порядку, що пролунали під час його виступу в межах дискусійного клубу “Валдай”, свідчать про те, що в голові Путіна існує паралельна реальність — райдужні картинки, фантазії, утопія, які не мають нічого спільного з дійсністю. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко.

Він зазначає, що Путін представляє Росію одним зі світових центрів впливу, хоча вона втратила вплив навіть на своїх колишніх сателітів на пострадянському просторі.

“Він же розпочинав війну проти України для того, щоб зробити Росію чи не головним центром сили, нав’язати зміну міжнародного порядку, де Росія стала б одним із центрів впливу. Тому він говорить про багатополярний світ, де Росія є одним із полюсів впливу. А що сталося за фактом? Росія втратила навіть той потенціал впливу, який мала раніше. Росія стрімко перетворюється на молодшого залежного союзника Китаю”, — коментує Фесенко.

Політолог звертає увагу: від Росії відходить Вірменія, країни Центральної Азії контактують із Китаєм і навіть зі Сполученими Штатами. Свій день народження, 7 жовтня, Путін зустрічав у компанії голів Таджикистану, Узбекистану та Казахстану. І не забув, ймовірно, свого торішнього приниження на саміті Шанхайської організації співробітництва в Самарканді, тому “плутав” Узбекистан із російським Дагестаном.

“Коли минулого року був саміт ШОС у Самарканді на території Узбекистану, Путін опинився у дуже неприємній ситуації. Вся увага була спочатку до Сі Цзіньпіна, потім до Ердогана. Знамените фото, де Ердоган, поряд Алієв, президент Азербайджану, а Путін на дивані поруч із лідерами центральноазіатських країн. Я думаю, що він цю образу не забув. Та фотографія показала реальне місце Росії. Воно пішло із центру на периферію”, — констатує гість ефіру.

Він також звернув увагу на слова Путіна про те, що якщо Захід припинить постачати зброю, Україна нібито не протримається й тижня.

“Путін якось забув, що він випрошував зброю і, можливо, ще й випрошує у Північної Кореї, а також в Ірану… Так, ми змушені отримувати зброю, бо наша територія під обстрілом. І так, нам потрібна зброя. А Росія, яка претендує на статус великої держави, тепер ходить із простягнутою рукою, випрошує зброю та отримує зброю, ті ж самі “Шахеди”… Ось такий парадокс”, — зазначив політолог.

На жаль, як зазначає Володимир Фесенко, Росія залишається володарем одного із двох головних ядерних потенціалів у світі. Він — останній засіб шантажу, який залишився в Росії.

“У всьому іншому Росія втрачає свій вплив. І Путін зараз хапається за цей ядерний шантаж, як за останню соломинку. Тому він намагається видавати бажане за дійсне. І так само по Україні та міжнародній ситуації. Одна річ — картинка в його голові й та пропагандистська картинка, яку він намагається представляти росіянам, а інша — реальний стан справ і у війні проти України, і в сучасному світі. Росія втрачає статус одного із центрів впливу в сучасному світі. Мрії про багатополярний світ зрештою обертаються тим, що Росія стає молодшим союзником Китаю”, — констатував гість ефіру.

Читайте також: Тактика Путіна — погрожувати ядерною зброєю та одночасно торгуватися, — політолог

Прямий ефір