Нову армію найманців створює Російська Федерація в Африці замість “вагнерівців”. В “Африканський корпус” планують набрати до 20 тисяч бойовиків. Їх направлять у п’ять країн із дружніми до Росії режимами — Буркіна-Фасо, Лівію, Малі, Центральноафриканську Республіку та Нігер, повідомляє FREEДОМ.
“Африканський корпус” — експедиційний корпус Вермахту в період Другої світової війни. Тепер корпус із такою ж назвою формує Російська Федерація. У такий спосіб Кремль намагається розширити свою військову присутність на Африканському континенті та замінити найманців розформованого ПВК “Вагнер”, пише агентство Bloomberg.
“Поки що це може виглядати операцією з перейменування, але вона вже дала росіянам чудовий результат. Несподівано вони пішли від “Вагнера”, на стримування якого Захід витратив великі зусилля, — і ось у гідри виросли нові голови, й вона тепер називається “Африканський корпус”, — сказав у коментарі Bloomberg аналітик консорціуму розслідувачів, що стежить за діяльністю “Вагнера”, Лоу Осборн.
Поки в регіоні діяли найманці ПВК “Вагнер”, в ООН неодноразово виступали зі звинуваченнями їх у воєнних злочинах. Нині ж експерти звертають увагу, що “Африканський корпус” безпосередньо підпорядковується Міністерству оборони РФ, а відтак це унеможливлює заперечення тих самих злочинів на міжнародному майданчику. Також Bloomberg зазначає, що після розформування ПВК “Вагнер” “Африканський корпус” прагнутиме зміцнити контроль над бізнес-мережею компанії в Африці. Йдеться про гірничодобувні підприємства, заробіток з яких Кремль хоче спрямувати на війну проти України.
“Їхнє завдання — просування такого гібридного російського впливу на Африканському континенті, встановлення контролю над вигідними бізнесами, здебільшого пов’язаними з розробкою корисних копалин… Їхня діяльність ще й розширюється на шантаж щодо тих держав, які виходять з орбіти впливу Росії”, — сказав політолог-міжнародник, директор Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь.
За даними джерел агентства Bloomberg, сформувати “Африканський корпус” збираються до середини 2024 року. Міноборони РФ планує набрати 20 тис. найманців та відправити їх в африканські країни з дружніми до Росії режимами — у Центральноафриканську Республіку, Лівію, Буркіна-Фасо, Малі, Нігер. В останніх трьох державах відбулися перевороти, й до влади прийшли військові хунти.
“Кількість військових Російської Федерації в ЦАР збільшилася майже вдвічі — до 2 тис. — з вересня 2023 року. Для російських бійців у країні буде побудована військова база”, — сказав у коментарі агентству Bloomberg старший радник президента ЦАР Патрік Біда Куягбеле.
“Для дій Кремля характерне використання хаосу. Країни, де йде громадянська війна або де правлять нелегітимні військові хунти — це країни абсолютно зручні як бази для операцій по інших країнах континенту, і це перші союзники, які можуть бути”, — сказав Левусь.
Нагадаємо, у вересні 2023 року заколотники з Малі, Буркіна-Фасо та Нігеру підписали з Росією пакт про взаємну оборону. А 28 січня 2024 року вони заявили, що виходять із регіонального економічного блоку ECOWAS. Експерти зазначають, що своїми діями в Африці Росія намагається відродити вплив на континенті часів холодної війни.
Читайте також: Нова армія найманців Путіна: навіщо РФ створює “Африканський корпус”, пояснив експерт