У формулі миру президента України Володимира Зеленського йдеться про гарантії безпеки для всього світу, для будь-якої держави. Тому всі країни мають бути зацікавлені в імплементація цього документа. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.
“Формула миру президента Володимира Зеленського, на мій погляд, як історика міжнародного права, нагадує 14 пунктів Вудро Вільсона (проєкт мирного договору, що завершив Першу світову війну — ред.). Тобто йдеться про те, що формула миру президента Зеленського — не тільки про Україну, про необхідність зупинити російську агресію, покарати агресора, відновити міжнародний правопорядок у Європі та світі загалом. У цій формулі йдеться про гарантії безпеки для всього світу, для будь-якої держави. Тому всі країни мають бути зацікавлені в її імплементації”, — зазначив нардеп.
Мережко нагадав, що наприкінці року очікується проведення міжнародного саміту щодо реалізації української формули миру.
“У теперішніх умовах для нас дуже важливо залучити до обговорення, до імплементації цього плану, який складається з 10 пунктів, не тільки європейські держави, а й ті, що представляють інші континенти, зокрема держави глобального Півдня”, — доповнив гість ефіру.
Київ веде активну дипломатичну роботу і дедалі більше держав, які представляють різні регіони та континенти, долучаються до формули миру Зеленського, наголосив Мережко.
“Думаю, що до кінця року успішно буде проведена конференція з імплементації формули миру. Це створить необхідні гарантії для підтримання міжнародної безпеки. Я думаю, навіть реформи Організації Об’єднаних Націй”, — резюмував парламентарій.
Читайте також: Залучення ширшого кола країн до реалізації української формули миру створить реальну ізоляцію Росії, — Зеленський (ВІДЕО)
Раніше ексрадник президента США з питань національної безпеки Майкл Макфол заявив, що формула миру, яку запропонував президент України Володимир Зеленський, це не лише план із припинення війни, а й універсальний механізм для подолання подібних конфліктів у майбутньому для всього світу.