Десять років тому цього дня сталася одна з найтрагічніших подій війни Росії проти України — вихід українських військових із оточення в Іловайську Донецької області. Тоді РФ показала справжню ціну своїх слів, підтвердивши режим тиші та одразу ж його порушивши, розстрілявши колони українських захисників. Тоді загинуло 366 героїв. На згадку про всіх, хто віддав своє життя за свободу України, на Донеччині провели молебень представники різних конфесій. На місці побувала кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.
Бойові зіткнення на Донеччині — одні з найважчих. Сили оборони України продовжують героїчно стримувати російську армію. Фронт гримить і палає, але попри це капелани різних конфесій вшановують пам’ять тих, хто віддав своє життя за суверенітет України.
Міжконфесійне служіння провели у 10-ті роковини подій в Іловайську, коли українські захисники 29 серпня 2014 року потрапили в оточення й були розстріляні російськими військами під час дії режиму тиші для виведення особового складу.
“Сьогодні без перебільшення можна сказати, що вирішується доля нашої незалежності, незалежності всієї України. Усі, хто загинув, для нас справді герої, справжні герої України”, — наголошує начальник Служби військового капеланства Оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця”, священник Київської митрополії Православної церкви України Борис Кутовий.
На фронті капеланів називають бійцями без зброї у руках. Їхнє основне завдання — морально підтримувати особовий склад бойових бригад.
“Знаєте, я в бригаді з 2020 року, постійно перебуваю в бригаді та відчуваю, наскільки важливо бути просто у підрозділі. Приїхати, побути разом, пообідати, поспілкуватись, провести кілька днів. І це головне. Така, знаєте, розрядка для них”, — ділиться священник Римо-католицької церкви, військовий капелан 93-ї Окремої механізованої бригади “Холодний Яр” Олександр Карапетян.
На фронті головне єдність усіх військовослужбовців, незалежно від віросповідання, кажуть капелани.
“Коли ще був капеланом у Широкому Лані, коли ми всі в ряд ставали капелани різних конфесій та проводили молебень, це людей надихало. Вони казали, що такого ще не бачили. Церкви щось постійно ділять, якісь розбирання. А тут стали і є присутність Бога, як і тут, і Бог усередині нас, тому для Господа ми єдині”, — розповідає начальник Служби військового капеланства Оперативно-тактичного угрупування “Старобільськ”, священнослужитель Української євангельської церкви Юрій Сидоренко.
Читайте також: 10 років від дня Іловайської трагедії: в Україні вшановують героїв і продовжують боротьбу (ВІДЕО)