У договорі між РФ і КНДР уперше офіційно зафіксовано факт політики реваншизму, — Чаленко

Зустріч Володимира Путіна та Кім Чен Ина. Фото: Известия

Сьогодні Північна Корея стала для Росії певною “паличкою-виручалочкою”, яка продовжує підтримувати її нинішню активність у війні проти України. Вона продовжує постачати Росії не лише боєприпаси, а й балістичні ракети. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

“Балістичні ракети, які поставлялися Росії Північною Кореєю, показали свою ненадійність. Тому цілком імовірно, що Кім Чен Ин в обмін на свою допомогу попросив у Путіна доступ до ракетних технологій, щоб поліпшити відповідну продукцію”, — зазначив політолог.

Він також вважає, що договір між Російською Федерацією і Північною Кореєю — це щось більше, ніж просто ситуативний союз взаємодопомоги двох диктаторських режимів.

“Там є один рядок дуже концептуального і стратегічного характеру. Фактично Путін у цьому документі підписався під тим, що він має намір дійсно створювати новий світопорядок. Тобто ми можемо констатувати, що Росія — нинішній постійний член Ради безпеки ООН, (який, до речі, посідає цю позицію незаконно), прямо говорить про те, що сьогодні вся вертикаль світопорядку, вся вертикаль ООН і відповідно, міжнародне право — просто не функціонує. Це, по суті, перша фіксація політики реваншизму. І на це мають активно звертати увагу західні країни”, — зазначив експерт.

Він також додав, що реакція Сполучених Штатів Америки, Південної Кореї та Японії не змусила на себе чекати. Вони заявили, що найрішучішим чином засуджують поглиблення військового співробітництва між КНДР і Росією, включно з безперервним постачанням з КНДР у Росію зброї, яка використовується у війні проти України.

“Зараз США приділятимуть більше уваги ситуації на Корейському півострові та кооперації з південнокорейським союзником і з Японією. Тому що ми розуміємо, що в такому випадку загроза від Північної Кореї виходить і для Японії, і для Південної Кореї. Але в заяві, оприлюдненій Штатами, Японією і Південною Кореєю, є важливий елемент, який прямо пов’язує зараз питання безпеки в Європі і питання безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні”, — пояснив гість ефіру.

За його словами, це якраз показує глобальність війни Росії проти України і те, що подальша ескалація в цьому напрямі вимагатиме від країн партнерів, зокрема і США. Японії та Південної Кореї, більшої кооперації з Україною.

“До речі, я нагадаю, що дві з трьох країн уже підписали з Україною угоду про співпрацю у сфері безпеки — Японія і Південна Корея. При цьому з боку Південної Кореї ми бачимо заяви з президентської канцелярії про необхідність перегляду політики щодо України для того, щоб спрямовувати більше допомоги нашій державі для відбиття російської агресії”, — констатував Ігор Чаленко.

Читайте також: “Дружба” диктаторських режимів РФ і КНДР не залишиться без відповіді світової спільноти, — Рябих

Прямий ефір