У Дніпрі вперше пересадили нирку дитині — репортаж із лікарні (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

Першу операцію з пересадки нирки провели у Дніпрі. Донором для дівчинки стала її мама, вдруге давши дочці шанс на життя, повідомляє FREEДОМ.

Стан здоров’я 15-річної Каті почав погіршуватися наприкінці минулого року. Лікарі із Кривого Рогу відправили підлітка у Дніпро. Обстеження показало проблеми із нирками. Медики сподівалися, що після курсу діалізу ситуація покращає. Але ані препарати, ані замісна терапія результатів не дали.

“Коли було виставлено остаточний діагноз, стало зрозуміло, що дитині необхідна трансплантація нирки. Ми розпочали підготовку. Насамперед треба було з’ясувати, хто стане донором для дівчинки. Це родинна трансплантація: чи батько, чи мати. І сталося так, що мати двічі подарувала своїй дочці життя”, — каже генеральний директор Регіонального медичного центру сімейного здоров’я Олексій Власов.

Мама дівчинки розповідає: результати її аналізів підійшли, й вона стала донором для доньки. На трансплантацію наважилися, попри альтернативні варіанти.

“Пропонували варіанти. Був варіант, що можна на діалізі все життя перебувати. Але якщо пересадка нирки — у неї повноцінне життя, вона ні до чого не прив’язана. Живе своїм повноцінним життям. І у нас із чоловіком не було жодних сумнівів. І ми одразу сказали, і я, і чоловік, що згодні”, — розповідає мати Катерини Ольга.

Складна операція проходила у Регіональному медичному центрі сімейного здоров’я. Хірургічне втручання тривало близько сімох годин. Фахівці одночасно працювали у двох операційних.

“В одній операційній була мати дитини — донор, у якої проводилося вилучення нирки. Після цього орган треба ще підготувати. В іншій операційній, поряд, перебувала дівчинка, у якої під час вилучення нирки матері вже був сформований доступ для імплантації нирки”, — коментує завідувач відділення реанімації та інтенсивної терапії Сергій Єгоров.

Це була перша трансплантація нирки дитині, проведена на Дніпропетровщині. Тому медикам на всіх етапах допомагали колеги з київського “Охматдиту”.

“Було залучено дуже багато людей, щоб забезпечити цю операцію. Бо мало спрацювати, як годинниковий механізм. І в деякі періоди операції відлік був на хвилини. Ми мали бути впевненими, що нирка життєздатна, що її не перетримали, вчасно пересадили”, — пояснив медичний директор з хірургії та трансплантології Олександр Гладкий.

Після відновлення та корекційної терапії мама та дівчинка зможуть повернутися додому, де вони не були понад чотири місяці. Стільки часу знадобилося, щоби переконатися: нирки Каті вже не здатні самостійно функціонувати. Тепер дівчинка збирається вчитися Охматдит закінчувати 9 клас.

Нагадаємо, раніше у цьому ж медичному центрі у Дніпрі після дворічної перерви відновили операції з пересадки кісткового мозку.

Прямий ефір