У Дніпрі медики, досвідчені психологи та реабілітологи допомагають військовим, які отримали важкі поранення, відновитися, а нерідко й повернутися у свої підрозділи, повідомляє FREEДОМ.
Сергію 37 років. Ще два роки тому він працював слюсарем тепловоза на металургійному комбінаті. Коли отримав повістку, одразу пішов до військкомату. Рідні чоловіка підтримали.
“Значить, треба, значить, настав мій час. Свою державу втримати, батьківщину відстояти”, — каже військовослужбовець ЗСУ Сергій.
Наприкінці 2023 року Сергій із товаришами по службі утримував позиції під час штурму російських окупантів на Донецькому напрямку. Тоді й отримав поранення правої ноги: кістки фактично роздробило. Чоловік переніс 13 операцій, тепер носить спеціальний апарат й одночасно проходить лікування в реабілітаційному центрі Дніпра.
“Мені подобається, нога почала ворушитися трохи. Позитивні зрушення від лікування є. Мені взагалі у військовій частині говорили, що звідси я піду на двох ногах. Але скільки це займе часу — нічого не говорили”, — розповів Сергій.
У його випадку реабілітологи працювали над тим, щоб зменшити біль та розробити ногу для більш впевненого пересування.
“Спочатку в нього були дуже сильні болі, й навіть пігулки не допомагали. Але зараз уже є поліпшення в його ході, болі стали меншими. Ще, напевно, два-три місяці знадобиться, щоб він ходив. Пізніше ми перейдемо з підпахових милиць на підлокітні. А потім будемо вчити ходити без допоміжних засобів”, — сказав лікар-фізіотерапевт Ілля.
З кожним пацієнтом у реабілітаційному центрі Дніпра працює сильна мультидисциплінарна команда — це лікарі фізичної реабілітації, фізичні терапевти, ерготерапевти, логопеди та психологи. За 2 роки повномасштабної війни фахівці набули великого досвіду. Тепер для кожного пацієнта розробляють індивідуальну програму лікування з урахуванням його особливостей та запитів. Уже поставили на ноги кілька сотень людей.
Читайте також: Українські військовослужбовці проходять реабілітацію після ампутації: про що мріють воїни (ВІДЕО)
Нагадаємо, команда військових медиків-волонтерів відкрила курси для студентів медичних вишів у Харкові, щоб готувати кваліфікованих співробітників для центрів реабілітації.