В далекосхідних регіонах Російської Федерації газ доступний лише для 25% населення. Про це сьогодні, 8 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Центру економічного відновлення Володимир Бужан.
“Насправді в далекосхідних регіонах Росії дійсно дуже низький відсоток газифікації — приблизно 25%, коли в багатьох країнах рівень газифікації досягає 80-90%. Природно, це дуже низький показник”, — сказав він.
Експерт акцентував, що в Москві дбали тільки про те, як максимально збільшити експорт газу, не приділяючи уваги розвитку внутрішньої інфраструктури.
“Не дбала про те, щоб поліпшити якість життя людей. Тобто, люди в основному користувалися дровами або ж у них були газові балони. Але газові балони — це більше для приготування їжі, а щоб опалювати, здебільшого використовувалися дрова”, — зазначив Бужан.
Він пояснив, що внутрішній ринок Росії не такий фінансово забезпечений, і громадяни просто не можуть дозволити собі платити ринкові тарифи.
“Після втрати європейського ринку їм довелося почати внутрішню програму газифікації. Це плюс для жителів далекосхідної Росії, у них покращиться якість життя, але, природно, це і мінус. Це падіння доходів, це пільгові тарифи і саме підключення компенсується з державного бюджету. І єдина причина, чому — вони хочуть зберегти “Газпром” хоч на якомусь рівні економічної спроможності”, — підсумував Володимир Бужан.
Читайте також: Дружини російських мобілізованих вимагають повернути чоловіків з фронту — реакція влади (ВІДЕО)