Ситуація в Чорному морі кардинально змінилася: Російська Федерація перебуває в глухому куті, а Україна нав’язує свої умови. Про це сьогодні, 6 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.
Він зазначив, що зараз росіяни психологічно від стадії торгу переходять до стадії прийняття, усвідомлюючи втрати свого флоту.
“Уперше ми бачимо таку реакцію, в якій російські так звані воєнкори заговорили про те, що пора б заховати флот. Російські “воєнкори” не в курсі, що флот ховають уже досить давно й роблять це в східній частині Чорного моря, що в Криму фактично залишилися одиниці. Тобто якось цей момент вони пропустили. Тому ми зараз перебуваємо на тій стадії, коли сьогодні зранку, як і вчора, у Чорному морі не спостерігаємо жодного російського корабля, в Азові є ще один. У принципі, можна сказати, що ініціатива на нашому боці, ми нав’язуємо свої умови. У військовій стратегії це дорого коштує. Не російські кораблі ходять біля нашого берега та в центральній частині, не зупиняють більше суховантажі в західній частині Чорного моря. Тобто кардинально змінилася ситуація, й вони в такому глухому куті перебувають”, — сказав спікер.
Плетенчук наголосив, що російські окупанти зараз не можуть застосувати проти України ті кораблі, які використовуються безпосередньо для ведення бойових дій. Так, кораблі-носії крилатих ракет росіяни були змушені передислокувати із Севастополя до Новоросійська, через що у них виникають певні проблеми із завантаженням ракет.
“У результаті вони зараз свій функціонал звели до охорони водного району, охорони того ж самого Керченського каналу, тобто фактично біля берега перебувають. Крім того, останнім часом неприємності почали виникати і в суден, які працюють в інтересах оборони російської логістики. Якщо раніше вони безперешкодно проходили Босфор, то днями два таких судна були змушені розвернутися та вийти з каналу. І, до речі, в принципі, у Балтиці у них приблизно така сама ситуація зараз може трапитися. Там вони використовують ці ж судна для того, щоб свій анклав забезпечувати в Калінінграді. Тому вони на такій розтяжці опиняються”, — розповів Плетенчук.
Читайте також: “Сергій Котов” — найновіше судно ЧФ РФ: українські дрони потопили російський патрульний корабель (ВІДЕО)
Нагадаємо, за час повномасштабного вторгнення Україна загалом підбила 23 російські кораблі, більшість із них затонула.