У чому небезпека балістичних ракет та як протистояти цій загрозі, пояснив Ігнат (ВІДЕО)

Юрій Ігнат. Скріншот: uatv.ua

Росія прагне поповнити запаси балістичних ракет. Цей вид озброєння РФ, ймовірно, отримає від Ірану. Наявні в Україні засоби протиповітряної оборони не призначені для того, щоб збивати балістичні ракети. Про це сьогодні, 9 листопада, сказав речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Противник поповнює запаси саме балістичних ракет. Я хочу нагадати, що там не лише у швидкості справа. Метод їхнього застосування зовсім інший”, — зазначив Ігнат.

Він зауважив, що крилата ракета летить або з повітряної, або з наземної або надводної платформи. Це корабель, літак чи наземна установка.

“Крилаті ракети летять зі швидкістю близько 900 км на годину по рельєфу місцевості якомога ближче до землі, як оператор задасть курс цієї ракети. І вона летить, власне, через усю територію України, може змінювати напрямок ліворуч, праворуч і вже на фінальній стадії робить невелику гірку та вражає ціль. Балістика — це зовсім інший принцип ракети. Вона летить балістичною траєкторією, тобто піднімається високо вгору, фактично в стратосферу і звідти на великій швидкості вже опускається — падає на ціль. Тобто сила тяжіння, сила падіння дуже висока, тому навіть збити її якимись засобами дуже важко. Не неможливо, але важко”, — пояснив Ігнат.

Наявні в Україні засоби протиповітряної оборони, за словами речника ПС ЗСУ, не призначені для того, щоб збивати балістичні ракети. Ті комплекси, які сьогодні надали Україні партнери, теж призначені для протиповітряної оборони, а не проти балістики. Необхідне створення системи протиракетної оборони.

“Теоретично так, можна якось перехоплювати, можливо, навіть не лише балістику, а ракети Х-22 високошвидкісні, але проти балістики — зовсім інший тип потрібний озброєння і не в поодиноких екземплярах. Повинна бути створена ціла система протиракетної оборони, яка існує і на Європейському континенті, і в Північній Америці”, — зазначив речник.

Ігнат припускає, що Росія, напевно, отримає від Ірану балістичні ракети. Тепер питання в тому, яка їхня кількість та якість.

“І знищувати їх можна буде безпосередньо там, куди їх доставлять. Тобто або на старті цих ракет, під час застосування, або на місці зберігання, тобто далекобійним озброєнням, яке Україні теж дуже потрібно отримати від наших партнерів”, — наголосив Ігнат.

Читайте також: Система ППО України є унікальною, ніде у світі такої практики не було, — Ігнат

Раніше Ігнат розповів, що наразі інтенсивність ракетних обстрілів України військами РФ із повітря знизилася. Хоча якби в Кремлі могли, то обстрілювали б її щодня. Тому Росія чекає на ракети з Ірану, дальність яких 300 і 700 км відповідно.

Прямий ефір