У членів ЄС є 6 систем Patriot, які можна надати Україні без шкоди обороні цих країн, — прем’єр-міністерка Естонії

Кая Каллас. Фото: uatv.ua

Країни-члени Європейського Союзу мають шість систем протиповітряної оборони Patriot (“Петріот”), які можна надати Україні без шкоди для оборони цих країн. Про це сьогодні, 18 квітня, у Брюсселі перед засіданням Європейської Ради розповіла прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас, коментуючи підсумки першого дня засідання Ради, інформує кореспондент FREEДОМ в Європі.

“Вчора ми багато говорили про ППО та що можна зробити. Звичайно ж, було звернено увагу на ті країни, які мають ППО, — будь ласка, надайте його їм. Але ми не давали жодних обіцянок, бо це залежить від тих країн, які мають ці системи. Але, звісно, був великий тиск на ці країни, що ж ви розумієте, що вони (Україна, — ред.) просять шість “Петріотів”. Ми знаємо, де вони знаходяться в Європі, і ці країни не потребують їх зараз так сильно, як вони потрібні зараз Україні. Тож я сподіваюся, що буде якесь продовження, але вирішувати, звісно, їм”, — сказала вона.

Читайте також: Зміцнення протиповітряної оборони обговорили лідери країн ЄС у Бельгії — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, президент Європейської Ради Шарль Мішель розповів, що Україна має отримати додаткову військову допомогу протягом кількох тижнів.

Прямий ефір