У Калузькій області Росії напередодні спалахнула масштабна пожежа на заводі з переробки пластику. Причини події поки невідомі. Але, оскільки спеціалізація підприємства вказує на його задіяння у військово-промисловому комплексі країни-агресора, це хороший результат. І, в будь-якому разі, мінус для російської армії. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 21 лютого, висловив речник Української добровольчої армії (УДА) Сергій Братчук.
“У будь-якому разі те, що виробляв цей завод, переробка пластику — це все те, що використовується у військово-промисловому комплексі. Це стосується, наприклад, хімічної промисловості, приладобудування, авіаційної сфери. Тобто, все те, що може бути задіяно в російській армії. Я думаю, все це там і вироблялося. Принаймні, ми про це можемо робити висновки з тих характеристик, які даються цьому заводу”, — сказав Братчук.
Він не виключає, що це могла бути, зокрема, атака безпілотників. Але, незалежно від причин, важливий результат — підприємство майже повністю знищено.
“Давайте, нехай це буде чергова “бавовна”. Або ж, цілком ймовірно, дійсно хтось палив у недозволеному місці. А можливо, й українське підпілля вже досягло й таких результатів — працює в Калузькій області. Кому що приємніше. Головне — результат: підприємство фактично знищено. Судячи з площі загоряння, підсумок, як то кажуть, очевидний. У будь-якому випадку, це мінус для російської армії. І це, звісно, хороший результат”, — акцентував речник УДА.
Він також прокоментував нещодавню пожежу в будівлі Інституту точної механіки та обчислювальної техніки імені Лебедєва в Москві. За словами Братчука, установа має безпосередній стосунок до російської “оборонки”.
“Я думаю, цілком імовірно, що в РФ будуть розглядатися версії якоїсь побутової пожежі. Але не кожен такий об’єкт перебуває вже не перший місяць і не перший рік під санкціями Європейського Союзу та інших міжнародних інституцій. І, враховуючи, що цей інститут активно працює на “оборонку” РФ, гадаю, якраз це пріоритет. І, власне, давайте підкинемо росіянам версію про те, що це теж було українське підпілля. Нехай буде так”, — зазначив Братчук.
Можлива, на його думку, і версія того, що це могли зробити свідомі російські громадяни.
“Їх там залишилося, напевно, одиниці, але, тим не менш, можливо, хочуть таким чином допомогти, зокрема, Збройним силам України. І два таких, на перший погляд, далеких один від одного об’єкти — хороший результат. Це безумовно вплине на діяльність російської армії. Щодо інституту — це точно. Цілком імовірно, що там могли бути і певні розробки. Тепер усе це доведеться відновлювати”, — сказав спікер.
Читайте також: Російські НПЗ припиняють роботу: наслідки ударів дронами оцінив Снєгирьов
Як повідомлялося раніше, у ніч на 19 лютого безпілотники атакували Сизранський нафтопереробний завод (НПЗ) у Самарській області РФ.
Нагадаємо, в ніч на 17 лютого Сили оборони України завдали високоточного удару по стратегічних об’єктах військової та паливно-енергетичної інфраструктури РФ. У результаті успішної операції уражено Ільський нафтопереробний завод у Краснодарському краї РФ.