Біля будівель Єврокомісії та Європарламенту в Брюсселі та Страсбурзі сьогодні, 23 лютого, було піднято прапори України на знак солідарності у зв’язку з третьою річницею початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про мітинг на підтримку України в столиці Європейського Союзу розповів спеціальний кореспондент FREEДОМ у Європі.
Сьогодні в містах Європи проходять мітинги, присвячені до третьої річниці початку повномасштабного російського вторгнення. Брюссель не став винятком. Тут у центрі міста зібралися прихильники України.
“Мета акції — насамперед нагадати про те, що три роки Україна вже бореться з агресором у повномасштабній війні, вже не кажучи про те, що ми з 2014 року боремося з агресором, і світ не повинен про це забувати. По-друге, ми маємо голосно заявити, що мирні переговори без України, які ініціювали США, це неприпустимо. Європа повинна мобілізуватися і зробити все для того, щоб інтереси України і Європи були висловлені в цьому діалозі”, — висловила думку учасниця мітингу Альона Кужим.
У мітингу беруть участь представники української громади, жителі інтернаціонального Брюсселя та бельгійці.
“Я думаю, що це дуже важливий захід, і я тут як тимчасовий повірений Польщі для того, щоб продемонструвати солідарність з Україною і заявити, що Польща буде підтримувати Україну”, — зазначила тимчасова повірена у справах Польщі в Бельгії Катажина Скужинська.
“Саме зараз, коли розпочинаються мирні переговори, ми маємо продовжувати підтримувати Україну, щоб вона справді могла брати участь у цих мирних переговорах з позиції сили”, — заявила посол Латвії в Королівстві Бельгія Айга Лієпіна.
Чотири головні заклики учасників маршу — це продовжувати підтримувати Україну, зробити 2025-й роком справедливого миру, посилити санкції проти енергетичного сектору Росії та перекрити шляхи обходу вже запроваджених санкцій.
“Три роки тому вся Україна прокинулася від гуркоту російських ракет. Того дня мир у Європі закінчився і встала Україна, вся, могутня. Нами захоплювався весь світ і весь світ, наші партнери, наші союзники обіцяли стояти з нами стільки, скільки буде необхідно. Три роки потому, сьогодні, Україна та Європа залишилися сам на сам на цьому полі бою, де сила кинула виклик правді”, — сказала президентка організації Promote Ukraine Марта Барандій.
Марші, мітинги, пікети цими вихідними на підтримку України відбуваються не тільки в Бельгії, а й у Парижі, Амстердамі та інших європейських столицях. Учора в Лондоні прихильники України пікетували посольство Росії, також заплановано мітинг на Трафальгарській площі.
А вже завтра міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу зберуться у Брюсселі для того, щоб ухвалити 16-й пакет санкцій. Через три роки після початку відкритого вторгнення Росії підтримка України як з боку європейської влади, так і суспільства зберігається.
Читайте також: Військова допомога Україні: Євросоюз працює над посиленням підтримки та тиском на РФ (ВІДЕО)