Російська влада вже зараз бере гроші на війну проти України звідти, звідки їх брати не варто, переводячи все більше секторів економіки в ручний режим. У поєднані із величезним рівнем корупції та недовіри бізнесу до держави це ще більше погіршує економічний стан РФ. Достатнього запасу міцності для довгої війни Росія не має. Таку думку сьогодні, 11 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив економічний експерт Ілля Несходовський.
На його думку, Росія розраховує на збільшення нафтових цін, сприяючи створенню вогнищ військової напруги в районах транспортування нафти. Але цим спробам протидіють.
“Союзники України, країни НАТО досить активно та оперативно відповідають на ці виклики. І це не дає можливості піти ціні на нафту набагато вище за ті межі, які хотілося б побачити в Росії. Ми також бачимо, що наші Збройні сили, наша Служба безпеки, наше Головне розвідувальне управління проводять активні заходи на території Росії та погіршують можливості РФ відправляти нафту та нафтопродукти за кордон. Це також впливає на економіку Росії й, відповідно, зменшує надходження до бюджету, зокрема валютного виторгу, та зменшує можливості купувати товари за кордоном”, — коментує гість ефіру.
Експерт зазначає, що у РФ можуть піти на збільшення податків у деяких галузях, але це все одно не дасть Кремлю того ресурсу, який Росія мала 2022-го і навіть 2023 року.
“Можна, звісно, зіграти в інфляцію, але однозначно це буде не до виборів. До виборів треба показати максимальний добробут, максимально красиві потьомкінські села, щоб проголосували, вибрали того самого диктатора, який продовжував би вести країну в прірву. Тому щодо цього чекаємо березня, коли вже утримувати в такому стані економіку буде неможливо, і дуже багато речей посиплються. Це буде однозначно інфляція, це однозначно буде збільшення вартості житлово-комунальних послуг, це також буде збільшення вартості ліків тощо. Це все відбуватиметься, бо ресурсів для того, щоб цього не відбувалося, немає. Немає виробництва, немає інвестицій, немає достатнього внутрішнього попиту. Тому прірва неминуча”, — сказав Ілля Несходовський.
Читайте також: “Перша в Європі економіка” або лідер за кількістю санкцій: як погіршується добробут Росії (ВІДЕО)