Сили оборони України в Бахмуті Донецької області діяли за тактикою заманювання ворога в місто, а самі утримували фланги. Сьогодні росіяни в місті — під вогневим контролем Збройних сил України (ЗСУ). Вони можуть або вийти звідти, або опинитися в повному оточенні. Для росіян Бахмут став пасткою, в яку вони самі себе загнали. Про це заявив військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу Служби безпеки України, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.) Віктор Ягун в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 9 червня.
“У певний момент Силами оборони України було ухвалено рішення, що утримувати місто, яке фактично було знищене противником, немає сенсу. І була ухвалена тактика заманювання противника в місто. При цьому намагалися все-таки наші тримати фланги й одночасно підготувати лінію оборони на західному напрямку, на західних околицях міста в районі Часового Яру. І таким чином противник мав вдаритися об цю чергову фортецю. Але ворог не дійшов до цієї лінії”, — зазначив Ягун.
Він наголосив, що противник був не просто зупинений, а настільки виснажений своїми наступальними боями, що “вагнерівці” через колосальні втрати були змушені передавати позиції.
“ПВК “Вагнер” на цьому напрямку здійснювала основні штурмові дії. Але закінчився їхній особовий склад. Там такі величезні були втрати, що “Вагнер” не зміг тримати фланги та був змушений передати їх кадровим військовим, тобто військовим ЗС Російської Федерації. І в цей момент якраз вийшло, що самі кадрові військові не змогли утримати ці фланги”, — пояснив експерт.
Ягун нагадав, що на початку травня поточного року російські десантники під тиском українських військ почали кидати позиції, що дало змогу українським військовим вийти на висоти, які оточують місто.
“Бахмут фактично опинився в певному проєкційному котлі. Тобто місто розташоване в низині, а українські воїни почали поступово просуватися навколо нього. У підсумку склалася ситуація, коли противник зайшов у місто, яке на нинішньому етапі точно нікому не потрібне, позаяк там немає, що обороняти, немає стратегічних об’єктів. І водночас у нього немає можливості нормального забезпечення своїх військ. Логістично Бахмут — під контролем Збройних сил України. І дилема для окупантів дуже проста: або вони в якийсь момент ухвалять рішення і підуть із міста, або опиняться дійсно в оточенні”, — сказав Ягун.
Але покинути Бахмут російські окупанти не можуть, адже це означатиме закінчення їхньої “пісні про перемогу”, і відповідальність на себе в цей момент ніхто не хоче брати, доповнив експерт.
“У певний момент це дуже добре зрозумів Пригожин (голова ПВК “Вагнер”, — ред.), і всі його “вагнерівці” активно почали виходити з Бахмута, передаючи свої позиції в місті підрозділам збройних сил Російської Федерації. Заміна особового складу показала, що російські військові не можуть не тільки тримати оборону, а тим паче наступати, незважаючи на величезну кількість особового складу, який вони там зосередили. Це така пастка, в яку вони самі себе загнали. Військові називають цю ситуацію “вузьким горлечком пляшки”, куди росіяни самі потрапили. Що з ними зараз буде, які рішення вони ухвалюватимуть — незрозуміло”, — резюмував Ягун.
Тепер, каже, він, незрозуміло, що Кремль віщатиме російському населенню, адже найближчим часом Бахмут, справді, може бути деокупований.
“Це чергова проблема, з якою вони стикаються. І вони дуже бояться, що на тлі переможних реляцій Путіна буде негативна інформація про ситуацію на фронті. А вона щодня надходить. Ми спостерігаємо активізацію бойових дій, бачимо військових, які ліквідовані на нашій території. На цьому тлі частина території Росії взагалі перебуває не під їхнім контролем. Це Бєлгородська область. Не зрозуміло, що там відбувається. Усі ці речі не дають змоги нормально почуватися Путіну на щорічній пресконференції. Навіть незважаючи на те, що там питання підготовлені й відповіді всі знають, і зайвих людей не буває, але це треба транслювати на всю країну. Чергова клоунада вже точно не пройде”, — резюмував Ягун.
Читайте також: Бої за Бахмут: хто замість “вагнерівців” буде далі знищувати українське місто
Нагадаємо, 13 червня мала відбутися щорічна “пряма лінія” з Володимиром Путіним. Однак, як пишуть російські ЗМІ, її перенесли “до стабілізації військової ситуації в Росії”, імовірно, до листопада-грудня.