У 2024 році США та ЄС мають схвалити єдині правові норми для конфіскації активів РФ на користь України — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: idemocracy.world

У 2024 році Київ очікує прогресу в питанні конфіскації 300 млрд дол. заморожених російських активів на користь України. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. За його словами, США та Європейський Союз уже мають напрацювання щодо їхнього використання, повідомляє FREEДОМ.

З 2023 року західні країни почали прискорено працювати над відповідним законодавством.

“Є акти законодавства, ухвалені в деяких країнах, які створюють механізми передавання грошей, тому тепер ми перебуваємо вже на другій фазі, коли всі зусилля мають бути зведені в єдину правову рамку. Тобто мають бути створені єдині правила для країн Європейського Союзу, для країн “Групи семи” (G7)”, — заявив Кулеба.

США запропонували робочим групам “Великої сімки” вивчити способи вилучення заморожених російських активів на суму 300 млрд дол. Як пише Financial Times, західні країни мають намір узгодити план до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Зокрема, питання про фінансування України з використанням конфіскованих російських активів уже обговорюють у Конгресі. У листопаді 2023 року голова Палати представників із закордонних справ Майкл Маккол вніс на розгляд відповідний законопроєкт. Він не лише передбачає арешт усіх російських суверенних активів у США, але й дозволяє різноманітні дії, пов’язані з конфіскацією коштів та іншої власності російського Центрального банку, Фонду прямих інвестицій або Міністерства фінансів.

“Якщо ми ухвалимо цей законопроєкт у Палаті та Сенаті, закон, над яким я працював разом із конгресменом Майком Макколом із Техасу, дасть змогу використати російські суверенні активи для закриття бюджетного пролома в Україні, а також використати їх для довгострокового рефінансування та відновлення України. І цей закон має бути ухвалений не тільки у США, але й у кожній із європейських країн”, — сказав заступник голови Комітету з фінансових питань Палати представників США Френч Гілл.

12 грудня Європейська комісія затвердила пропозицію законодавчого акта про використання для відновлення України доходів від заморожених російських активів. Цю тему обговорювали в грудні міністри фінансів країн “Великої сімки”. Як пише Financial Times, посилаючись на високопоставлених чиновників G7, під час переговорів вони обговорювали юридичні питання, пов’язані з конфіскацією суверенних активів РФ, оцінювали ризики, а також варіанти, як їх спрямувати для підтримки України.

“США, підтримані Великою Британією, Японією і Канадою, запропонували продовжити підготовчу роботу, щоб варіанти були готові до потенційної зустрічі лідерів G7 незадовго до 24 лютого 2024 року. Німеччина, Франція, Італія та ЄС висловили деякі зауваження і необхідність ретельно оцінити законність конфіскації активів Росії, перш ніж ухвалювати рішення”, — з публікації Financial Times.

Йдеться про пряму конфіскацію активів російського Центрального банку до отримання доходів від заморожених коштів або використання їх як застави за кредитами. За інформацією журналістів Financial Times, ЄС не став поки вилучати російські активи, натомість у Брюсселі вивчають способи отримання прибутку.

Читайте також: У РФ необхідно конфіскувати заморожені на Заході кошти та частину передати Україні — думка

Прямий ефір