Не лише співробітники, але й ув’язнені виправної колонії № 6 у Володимирській області знали, що до них незабаром привезуть Олексія Навального. Для російського опозиціонера № 1 на території колонії звели окрему будівлю з тюремною камерою. До того ж зробили це задовго до винесення Навальному судового вироку. За словами колишнього в’язня Вадима Акімова, у колонії готувалися заздалегідь, повідомляє FREEДОМ.
“Для Навального будували окремий будинок, окремий загін, збирали гроші. Кошти збирали з засуджених, які хочуть звільнитися за УДЗ. Збирали гроші на будівництво спецзагону, зводили паркани в цьому спецзагоні для засобів масової інформації, оскільки чудово розуміли, що приїжджатимуть. Поруч із установою є велика гора та кар’єр, з якого все чудово видно і проглядається в’язниця: те місце, де надалі перебував Олексій Анатолійович [Навальний]”, — розповів колишній ув’язнений ВК-6 у Володимирській області Вадим Акімов.
Крім того, Навальному підбирали особливих сусідів. Усі — досвідчені інформатори. Іншим ув’язненим, за словами Акімова, не те що розмовляти, дивитися на Навального заборонили.
Про тортури, знущання та здирництво у виправній колонії № 6 неодноразово писали правозахисники. Через це проходить і Навальний. Нещодавно проти опозиціонера відкрили нову справу — за статтею про “тероризм”. Як повідомив сам політик, справу виділили із уже існуючої — про “екстремізм”.
“Мені загрожує 30 років у цій справі, мабуть, довічне — за наступною. 195 томів справи. Вони намагаються змусити мене знайомитися з нею з огляду на те, що я весь час перебуваю в ШІЗО, вчора ввечері мене знову туди помістили”, — повідомив опозиційний політик Олексій Навальний у Twitter.
Найпопулярнішими ж репресивними статтями у РФ залишаються так звана “дискредитація” російської армії та “фейки”. Наприклад, на історика та голову Єкатеринбурзького відділення “Меморіалу” Олексія Мосіна склали два адмінпротоколи за “дискредитацію”. Привід — публікації на сайті правозахисної організації, які не сподобалися Оренбурзькому козачому війську.
У своїй заяві “Меморіал” наголошує, що Мосін не має доступу до сайту. Переслідування історика колеги пов’язують із підтримкою ним колишнього мера Єкатеринбурга Ройзмана, якого судять у справі про повторну “дискредитацію” російської армії.
А ось ветерану Афганської та Чеченської воєн з Іркутська навіть не стали виписувати протоколи та штрафи. Його одразу засудили до трьох років колонії у справі про “фейки” та “виправдання тероризму”. Все — через пост в Telegram.
“Проліт на низькій висоті 24-к [Су-24] ЗСУ в районі Білгородської нафтобази. Хто розуміється — оцінить. За таку роботу літунів потрібно однозначно давати Героя. Уночі через всі бойові порядки ворогів, на чужу територію, на гранично малій висоті. Практично зі 100-відсотковою впевненістю, що навіть якщо ти відстріляєшся, шанс піти живим у тебе один із тисячі. Вони змогли”, — оцінив дії українських військових льотчиків мешканець Іркутська Володимир Тимофєєв у Telegram-каналі “Байкальський партизан”.
Мешканцю Тверської області дали 2,5 року колонії у справі “про виправдання тероризму”. Чоловік мав необережність говорити із колегами про вибух на Кримському мості.
Рекордні 5 хвилин потрібні були російському суду, щоб ліквідувати інформаційно-аналітичний центр “Сова”, який 20 років займався дослідженням ксенофобії в Росії.
Продовжують у РФ розправлятися і з “відмовниками”. За даними “Медіазони”, на кінець квітня цього року до судів направлено 1 064 справи проти військовослужбовців, які дезертували з місця служби.
Читайте також: У РФ хочуть повернути сталінські репресії — аналіз адвоката