Тисячі закордонних компонентів виявлено в російських дронах: як зупинити постачання (ВІДЕО)

Російський безпілотник “Гербера”. Фото: Х/Couirer

Москва продовжує отримувати потрібні їй компоненти майже з усього світу й використовувати їх у зброї, якою атакує Україну, інформує FREEДОМ.

Як повідомляють Повітряні сили України, у ніч на 5 січня російські війська випустили по Україні 103 ударні дрони та безпілотники інших типів. ППО працювала в Полтавській, Сумській, Харківській, Київській, Чернігівській, Черкаській, Дніпропетровській, Житомирській та Хмельницькій областях. ЗСУ знищили 61 дрон, ще 42 ворожі безпілотники-імітатори були локально втрачені. У них виявили 8 755 компонентів іноземного виробництва, заявив президент України Володимир Зеленський.

“Усього впродовж цього тижня Росія застосувала понад 630 ударних дронів, близько 740 керованих авіаційних бомб і майже 50 ракет різних типів, це понад 50 000 підсанкційних компонентів з усього світу. Санкційний тиск на шляхи постачання закордонних компонентів — недостатній. Росія продовжує отримувати потрібні їй компоненти й засоби виробництва майже з усього світу і використовувати їх у зброї, якою тероризує Україну”, — заявив лідер України в Telegram.

Постачанням підсанкційних комплектувальних для російського ВПК займаються переважно посередники. Частину необхідного Росії західного обладнання неможливо замінити жодним іншим, зокрема китайським. Вона отримує його, як правило, сірим імпортом через треті країни Близького Сходу. Однак є нюанс: поставки американських і європейських компаній до Росії йдуть через китайські та гонконзькі фірми-одноденки. Також Китай постачає в Росію дрони. У США мають намір перервати ланцюжок поставок.

“Міністерство торгівлі США заявило, що розглядає нові правила, які накладуть обмеження на китайські безпілотники і заборонять їх у Сполучених Штатах, посилаючись на міркування національної безпеки. Міністерство заявило, що до 4 березня воно просить громадськість прокоментувати можливі правила щодо захисту ланцюжка поставок безпілотників”, — повідомляє агентство.

“Наприкінці вересня Reuters публікував свій репортаж про те, що одне з дочірніх підприємств “Алмаз-Антей” не просто побудувало, але й активно виготовляє дрони — йдеться про так звану модель “Гарпія-3″ — у Китаї. Найімовірніше, поставки з цього заводу вже у Росії”, — сказав академічний директор Центру публічної дипломатії Олексій Полегкий.

Лазерні, плазмові та інші види передових верстатів критично важливі для російського військово-промислового комплексу. Росія виробляти таке обладнання не може, стверджують експерти. Навіть у виробництві ракети “Орешник” РФ доводиться покладатися на західні комплектувальні, зокрема на імпортні металообробні системи.

“Особливо помітна ця залежність у сфері комп’ютерного числового програмного управління (ЧПУ) — технології, життєво важливої для виробництва “Орешника”, яка дозволяє заводам швидко формувати матеріали з високою точністю, використовуючи комп’ютери для управління інструментами”, — пише видання Financial Times.

Участь у таких схемах приносить великі гроші посередникам. Рада Європейського Союзу в 15-му пакеті санкцій ввела експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення проти 32 нових компаній. Деякі з них розташовані в третіх країнах — Китаї, Індії, Ірані, Сербії та ОАЕ — й брали участь в обході санкцій або закупівлі безпілотників та ракет для Росії.

Читайте також: Сили ППО за тиждень збили майже 420 ударних безпілотників та ракет, запущених РФ

Прямий ефір