Тисячі кримінальних справ про Голодомор оприлюднені в Україні

Скульптура "Гірка пам'ять дитинства" пам'яті жертв Голодомору. Фото: mvs.gov.ua

Міністерство внутрішніх справ України у співпраці з Національним музеєм Голодомору-геноциду оцифрувало та оприлюднило тисячі кримінальних справ, пов’язаних із діями радянських катів. На електронній карті МВС уже доступні фотокопії понад тисячі архівних справ, а також інформація про таку саму кількість документів, знищених 1956 року, повідомляє FREEДОМ.

“Голодомор — тяжкий і цинічний злочин проти людяності. Трагедія українського народу, спричинена Росією. Це підтверджують документи та спогади очевидців подій. Так Росія робить і зараз, катуючи голодом полонених воїнів і цивільних. Ці матеріали доводять, що голод був свідомим інструментом підкорення українського народу. Ми маємо пам’ятати про це, щоб ніколи не поступатися своєю свободою”, — зазначив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Читайте також: До нового геноциду українців Росія готувалася задовго до повномасштабного вторгнення, — Буданов

Нагадаємо, щороку у четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. Цього року День пам’яті жертв Голодоморів припадає на 23 листопада. За традицією, щороку в цей день запалюють свічки у вікнах як символ пам’яті.

Найтрагічнішим став період 1932-1933 років. Комуністична влада тоді вилучала все зерно та будь-які запаси продовольства з кожної української оселі. Понад 50 тисяч людей було засуджено за законом “про п’ять колосків”. Голод забрав життя від 4,5 до 10 млн українців. Голодомор 1932-1933 років визнано геноцидом українського народу в 31 країні світу.

Читайте також: Тільки в голові росіянина могла народитися ідея вбити мільйони людей голодом: паралелі між Голодомором і нинішньою війною провів експерт

Прямий ефір