Росія почала раптову перевірку свого Тихоокеанського флоту і переводить його у вищий ступінь готовності нібито для оцінки стану і підвищення готовності. Цьому є кілька причин. Таку думку сьогодні, 15 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив ізраїльський військовий оглядач Давид Шарп.
Так, на його думку, перша — суто військова. Флоти теж іноді повинні тренуватися і проводитися перевірки їхнього ступеня готовності.
“І немає нічого кращого, якщо хочуть щось реально перевірити, війна показала, я думаю, російському командуванню, що реальний стан багатьох частин і з’єднань був далекий від того, що вони собі припускали. Так от, якщо хочуть щось реально перевірити, найкраще, звісно, робити це раптово, щоб поменше було окозамилювання і готовності заздалегідь. Це суто військова складова”, — сказав Шарп.
Друга, за словами оглядача, може мати політичну складову.
“Росія по максимуму хоче використовувати свій козир брязкання зброєю. Тримати міжнародну громадськість у тій чи іншій напрузі, як вони думають. Для цього використовуються ядерний шантаж, періодично якісь навчання стратегічних сил. Тихоокеанський флот — це щось подібне. Але назвати його дуже вагомим інструментом складно. Але в тому регіоні це те, що є, і якщо потрібно трохи понервувати японців і нагадати їм, що вони мають справу з Росією, яка якщо що може становити небезпеку. Я впевнений, що цей фактор теж використовується”, — каже він.
Третя — демонстрація для зближення з Китаєм.
“Є міркування щодо того, щоб пред’явити товар обличчям Китаю в межах нинішніх відносин, планується візит міністра оборони Китаю до Росії. Але, чесно кажучи, я не схильний вважати, що Китай побачить щось особливе в цих навчаннях. Китаю і так відомі можливості Тихоокеанського флоту. І те, що вони виконуватимуть і виконують якісь навчальні завдання, навряд чи щось Китаю буде пред’явлено таке, про що Китай не знав або не здогадувався. Тому зовсім небагато можна враховувати і цей момент, що військова активність спрямована на Китай як торговельного партнера, з яким Росія дуже хоче зблизитися”, — підсумував Давид Шарп.
Читайте також: Рік тому крейсер “Москва” пішов на дно, але Кремль не вшановує загиблих моряків, — Чубаров