“Тузловська Амазонія”: мальовниче місце півдня України, де можна усамітнитися з природою (ВІДЕО)

Пустельні морські пляжі, мальовничі озера та зграї рожевих пеліканів. Все це можна знайти на півдні Одеської області. Цю місцевість називають “Тузловською Амазонією”. Сюди приїжджають нелише любителі птахів, а й вчені з усього світу. Сьогодні UАTV розпочинає цикл сюжетів “Унікальна Україна”.

Наші кореспонденти відкриють незвідані місця не тільки на українській землі, а й під водою.

Національний парк “Тузловські лимани” розташований на півдні Одеської області. Це понад 27 тис. гектарів незайманої природи – тут розкинулася група мальовничих озер з однойменною назвою і Причорноморська коса, що відокремлює їх від Чорного моря. А ще сюди прилітають сотні видів птахів, серед яких – і червонокнижні. Зокрема, пелікани, чаплі та пугачі.

“Тузловська Амазонія” розташована в ста кілометрах від Одеси. Статус національного парку вона отримала 9 років тому. Екологи довели, що місцеві лимани – унікальні.

“У нас представлені практично всі види екосистеми, які є в Бессарабії. Це територія, де людина може відчути себе в гармонії з природою. Вона не побачить тут протягом багатьох кілометрів жодної живої душі, крім природи. В парку обладнали спеціальні вишки – щоб із них спостерігати за птахами. Частина туристів, які приїжджають в парк, захоплюються орнітологією”, – говорить Ірина Вихристюк, директор Національного парку “Тузловські лимани”.

Фахівці нарахували тут 250 видів птахів, серед яких багато рідкісних видів. Вони селяться на десятках озер, які розкидані по парку. Велику цікавість у відвідувачів викликають пелікани. У парк прилітають зграї, які налічують більше ста особин.

“У нас пішохідний маршрут, в перспективі ми будемо розвивати водний і веломаршрути. Є інфраструктура, в першу чергу, це бунгало. Люди приїжджають сюди, щоби спостерігати за птахами”, – розповідає Ірина Бурлаченко, начальник відділу рекреації Національного парку “Тузловські лимани”.

Сюрприз для туристів – це безкраї та пустельні пляжі. Без людей, шезлонгів і метушні. Тут по-справжньому можна почути Чорне море.

Національний парк “Тузловські лимани” розташований в степу. До найближчої дороги – близько 5 кілометрів. Поки в цю місцевість організовані туристичні тури вихідного дня. Людей вабить сюди можливість усамітнитися з природою.

Більше сюжетів “Унікальна Україна” дивіться за посиланням.

Прямий ефір