Автократичні та тоталітарні режими намагаються створити вигідну Кремлю альтернативу українській формулі миру. Таку думку сьогодні, 12 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
Він зазначив, що зрозумілим є бажання України якнайшвидше й на справедливих умовах закінчити розв’язану Росією агресивну війну. Водночас політолог наголосив на небезпеці для України загнати себе в “таку негнучку дипломатичну рамку”.
“Тому що все у світі змінюється й змінюється дуже динамічно. І коли ми себе намагаємося налаштувати на єдиний варіант рішення, цей варіант намагаються ламати наші опоненти. Опоненти в нас дуже серйозні — автократичні й тоталітарні режими, а це той самий Китай, він зараз грає більше на боці Російської Федерації, це Російська Федерація зі своїми сателітами, враховуючи їхні ресурси. Тому у своїх варіантах розв’язання цього питання ми маємо бути максимально компетентні, з холодним розумом, з конструктивними пропозиціями для наших партнерів, для того, щоб примусити Російську Федерацію до миру, але й не заганяти себе в якісь додаткові рамки”, — сказав Буряченко.
Певний ризик для України він бачить в активному турне прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.
“Прем’єр-міністр Угорщини, я нагадаю, прилітає спочатку в Україну, говорить тези Кремля про призупинення війни, потім одразу летить до Російської Федерації, потім після Російської Федерації якимось дивовижним чином йому, скоріш за все, допомагають створити ультраправу фракцію в Європарламенті, таку фронду до Європейського Союзу. Потім він летить у Китай до Сі Цзіньпіна, підтверджуючи, власне кажучи, пріоритетність “мирного плану” Китаю. Ну, а потім зустрічається вже з Трампом у Сполучених Штатах Америки. До чого я це веду? Можливо, під прапорами кандидата в президенти Сполучених Штатів Трампа авторитарні режими спробують створити свій альтернативний саміт, який буде навіть юридично прямим конкурентом Саміту миру з ініціативи України. Але якщо не саміт, то хоча б на якісь формалізовані пропозиції, під якими вже можуть підписатись щонайменше Бразилія, щонайменше Китай, щонайменше Російська Федерація, можливо, саудівці чи хтось ще”, — сказав політолог.
Він наголосив, що Україні потрібно бути готовою до загострення геополітичного протистояння.
Читайте також: Самопроголошений парламентер і закінчення війни за 24 години: “мирні плани” Орбана і Трампа обговорили експерти
Нагадаємо, наступного дня після того, як Угорщина перебрала на себе ротаційне головування в Раді ЄС, Віктор Орбан вирушив із візитами — спершу до Києва, потім до Москви, а потім до Пекіна. У МЗС Китаю заявили — Сі Цзіньпін високо цінує посередницькі зусилля прем’єр-міністра Угорщини. Орбан пояснив — це “миротворча місія”. Її завдання — посадити за стіл переговорів Київ і Москву.