Турецький президент Реджеп Ердоган змінив курс на 180 градусів. Можливо, незабаром він знову повернеться на проросійський вектор, але, найімовірніше, проєвропейська політика президента Туреччини збережеться надовго. Таку думку сьогодні, 11 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив заступник директора українського Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.
Він припустив, що Ердоган може піти шляхом президента Єгипту Анвара Садата, який 1972 року вислав зі своєї країни радянських радників і став союзником США.
“Це може бути подія, яку можна порівняти з тим розворотом Анвара Садата. Є якісь шанси на середньострокову перспективу. Ердоган змінив свої пріоритети”, — вважає Данилов.
За його словами, сьогодні ввечері президент Туреччини має зустрітися з президентом США Джозефом Байденом.
“Це свідчення його нової орієнтації. І я повторюся, що є якесь відчуття, що це надовго. Є також інший погляд, що таким чином Ердоган створює новий порядок денний щодо Росії напередодні переговорів, які запланували наступного місяця. Тобто він виставляє прапорці й він буде говорити з позиції сили. Він виконує соло”, — пояснив експерт.
Сергій Данилов також звернув увагу, що Франція стежитиме за технічною роботою атомної станції в Туреччині.
“Не “Росатом”, він будував атомну електростанцію для себе. Вона за фактом мала бути екстериторіальною. І тут учора з’являється несподівана заява про те, що французький атомний концерн буде нею займатися. Я думаю, у “Росатомі” були дуже здивовані цією заявою”, — зауважив він.
Крім того, повідомив експерт, уже понад 10 років заблоковано переговори щодо приєднання Туреччини до Євросоюзу.
“А зараз, як я розумію, Ердоган хоче пожвавити та модернізувати угоду про Митний союз, яку він має з ЄС. Але головне, Ердоган хоче грошей, хоче кредитів і хоче повернутися до американської та європейської зброї”, — висловив думку Данилов.
Читайте також: Туреччина для РФ важливіша, ніж репутаційні втрати — Данілов про відносини між країнами
Нагадаємо, у суботу, 8 липня, за результатами переговорів із турецькою стороною Україна повернула на батьківщину військових — захисників “Азовсталі”, які перебували в Туреччині після звільнення з російського полону. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган ухвалив рішення про передачу Україні “азовців” через проблеми, які з’явилися всередині Росії.