Туреччина має змогу відстежувати походження зерна, яке йде морем через протоку Босфор і далі через Дарданелли розходиться по всьому світу. Для того, щоб визначити крадене Росією українське зерно, не потрібні нові угоди. Про це в ефірі FREEДОМ сказав голова громадської організації “Українська аграрна асамблея” Олександр Гапон, коментуючи заяву президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана про роботу щодо відновлення Чорноморської зернової ініціативи.
“Чи потрібно Ердогану встановити контроль? Він має цей контроль, він зараз може його здійснювати, йому не потрібно ніяких додаткових угод. Він може зараз здійснювати цей контроль над тим, звідки увійдуть ці судна. Судна з транспондером можна простежити, де вони завантажувалися. Те, що приїхало через Крим чи окуповану частину Донбасу залізничними потягами, на сьогоднішній момент простежити не можна… Але йому ніхто не заважає зараз відстежити те, що він може відстежити”, — заявив гість ефіру.
Він додав, що споживачів із країн глобального Півдня походження продовольства дійсно не турбує.
“На одному з великих зборів африканських країн — я не знаю, як вони називаються, я не політик — проте йшлося про те, що вам все одно, що в нас люди вмирають від голоду, чому нам мають бути цікаві ваші проблеми”, — прокоментував Олександр Гапон.
Читайте також: Київ та Анкара готують конференцію щодо продовольчої безпеки — що відомо (ВІДЕО)
Нагадаємо, на думку голови громадської організації “Українська аграрна асамблея” Олександра Гапона, “зерновий коридор” у тому форматі, який існував у рамках Чорноморської зернової ініціативи до виходу з неї Росії, Україні зараз не потрібний. Вона забезпечує експорт морем, і забезпечує добре.