Україна закликає білорусів перешкодити ядерним планам російського диктатора Володимира Путіна. У МЗС назвали це небезпечною провокацією Кремля, а також зажадали негайно скликати позачергове засідання Ради безпеки ООН у зв’язку із заявами РФ. У відомстві зазначили, що такі дії підривають Основи договору про нерозповсюдження ядерної зброї та систему міжнародної безпеки загалом. Таким чином Кремль намагається шантажувати світ і підвищувати ставки перед майбутніми переговорами. Туреччина і Китай здатні вплинути на ядерний шантаж Путіна. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив Ігар Тишкевич, експерт програми міжнародної та внутрішньої політики Українського інституту майбутнього.
За його словами, на поточний момент існує певна загроза, яку не так просто усунути повністю. Деякі з тих, хто володіє достатнім впливом для зміни ситуації, можуть вплинути. Серед таких гравців можна виділити дві країни — Китай і Туреччину.
“Обидві ці країни прагнуть вплинути на глобальну систему безпеки після війни в Україні, хоча кожна з них робить це по-своєму”, — сказав експерт.
Для Китаю шантаж Росії, який своєю поведінкою демонструє, що стара система не працює саме у форматі шантажу, вигідний.
“Але у форматі розміщення вже не вигідний, тому що Китай має свої погляди на Білорусь і формує свою власну зону впливу. І саме поширення ядерної зброї для Пекіна поганий сигнал. Тому в даному випадку якраз Пекін, найімовірніше, мовчатиме. За ним треба буде уважно слідкувати, коли Росія дійсно наміриться розмістити ядерну зброю. І ця держава реально може перешкодити і вплинути на Путіна”, — сказав Тишкевич.
З точки зору впливу на Білорусь, серйозно може перешкодити Туреччина, за його словами.
“Тому що багато ЗМІ називають Туреччину одним із хабів, через який Білорусь обходить західні санкції”, — наголосив гість ефіру.
Читайте також: ЄС готовий відповісти подальшими санкціями — реакція на ядерні заяви Путіна