Туреччина, Болгарія та Румунія уклали угоду про розмінування Чорного моря — деталі документа пояснив Лакійчук

Балкер, який пройшов "зерновим коридором". Фото: facebook.com/oleksandr.kubrakov

Ініціатива Туреччини, Болгарії та Румунії створити коаліцію з розмінування Чорного моря дуже важлива, оскільки стосується морського коридору для експорту української агропродукції. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 12 січня, сказав військовий моряк у відставці, керівник програм безпеки Центру глобалістики “Стратегія XXI” Павло Лакійчук.

“Це дуже важлива ініціатива, тому що за будь-якого розкладу вона стосується морського коридору, який веде від Босфору до України через територіальні води Румунії, Туреччини, Болгарії”, — зазначив гість ефіру.

За його словами, від кожної з трьох країн-учасниць буде залучено по три мінних тральщика і по одному кораблю управління.

Лакійчук також звернув увагу на заяву міністра оборони Туреччини, за словами якого командувачі ВМС трьох держав-підписантів сформують комітет для управління операцією, а після закінчення війни до нього зможуть долучитися й інші країни, які матимуть бажання.

“Тобто вони готові до того, що після завершення війни РФ проти України приєднаються до операції й інші країни Чорноморського регіону, вочевидь, маючи на увазі, зокрема, й Російську Федерацію. При цьому турецький міністр заявив, що участь не чорноморських країн у цій операції призведе до ескалації. Тому це буде виключно операція держав Чорноморського регіону”, — пояснив Лакійчук.

У будь-якому разі, вважає він, цей меморандум сприятиме поліпшенню експорту агропродукції України, вважає він.

“Ось таке не дуже гарне тло у цієї події. Однак краще те, що є, ніж зовсім нічого. І якщо Румунія, Болгарія і Туреччина почнуть активно проводити операції з розмінування в тих територіальних водах та економічній зоні, через які проходять торговельні шляхи, що прямують у наші порти, це дуже добре”, — сказав гість ефіру.

Тим часом у своїх територіальних водах Україна намагатиметься впоратися своїми силами, гарантуючи безпеку транспортного морського коридору, продовжив спікер.

Він нагадав, що цей коридор набирає обертів і ним вдається експортувати все більше продукції.

“Це забезпечує не тільки нашу економічну свободу. Але й показує, що без держави-шантажиста, без держави-агресора Україна разом із партнерами може забезпечити країни агропродукцією, зерном, які цього потребують. І що промисловий шантаж Росії не вдався однозначно”, — резюмував Лакійчук.

Читайте також: Велика перемога для світу: які перспективи роботи морського коридору України (ВІДЕО)

Нагадаємо, за п’ять місяців функціонування тимчасового морського коридору Україна успішно експортувала майже 15 мільйонів тонн вантажів, з них 10 мільйонів тонн становить агропродукція.

Прямий ефір