Ця війна залишиться стратегічним провалом Кремля, — фон дер Ляєн на Конференції послів ЄС

Урсула фон дер Ляєн. Фото: gettyimages.com

Для того, щоб Європа була сильною, безпечною та успішною, Україна має стати частиною Європейського Союзу. Про це сьогодні, 6 листопада, виступаючи на Конференції послів ЄС у Брюсселі, заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, передає кореспондент FREEДОМ.

Вона розповіла про свій нещодавній візит до Києва та виступ у Верховній Раді, зазначивши, що понад 600 днів війни та кровопролиття були, безумовно, виснажливими, але “президент Зеленський та український народ налаштовані так само рішуче, як і першого дня”. Фон дер Ляєн наголосила, що Путін не досяг своїх цілей, уряд України твердо стоїть, парламент проводить далекосяжні реформи, які багато хто вважав неможливими до війни, Україна “амбітно та рішуче” проводить політику євроінтеграції.

“Росія хотіла стерти національну ідентичність України. Але натомість війна зміцнила ідентичність України навіть сильніше ніж раніше. Росія хотіла послабити НАТО. Натомість НАТО відродився з двома новими союзниками та зростанням витрат на оборону в усьому Європейському Союзі. Російська армія втратила половину своєї звичайної техніки та пожертвувала понад 100 тис. своїх молодих людей. Російські найманці виступили проти своїх господарів. Згадайте колись небезпечний російський Чорноморський флот. Сьогодні завдяки сміливим діям українців він припинив блокування Одеси. І є ще безліч прикладів. Таким чином, навіть попри те, що ситуація на землі зараз розвивається повільно, одне зрозуміло: завдяки рішучості України й з цієї причини нашій непохитній підтримці, ця війна залишиться стратегічним провалом Кремля”, — сказала вона.

Водночас голова Європейської комісії вважає, що підтримку необхідно посилити. Адже невдача Путіна не призведе до автоматичної перемоги України. Фон дер Ляєн зазначила, що, продовжуючи задовольняти повсякденні потреби українців, необхідно визначитися, що означає “підтримувати Україну стільки, скільки потрібно”. Вона запропонувала три цілі, перша з яких — “справедливий і сталий мир, а не черговий заморожений конфлікт”.

“Ніхто не хоче миру більше, ніж український народ. Таким чином, головний шлях досягнення цієї мети — формула миру, запропонована президентом Зеленським. Ось чому ми, комісія, взяли участь у всіх трьох нарадах радників із національної безпеки. Ви пам’ятаєте Копенгаген, Джидду, а тепер і Мальту. Понад 60 представників старанно працюють над підготовкою майбутнього саміту миру щодо України. Отже, дозвольте мені попросити всіх вас продовжувати залучати все більшу і більшу підтримку формули миру з боку країн світу. Я знаю, що це непросто. Я знаю, що це важка робота, але, зрештою, справедливий і міцний мир в Україні піде на користь усьому світу. Це має стати нашою головною місією”, — заявила голова Єврокомісії.

Другою метою вона назвала забезпечення довгострокової безпеки України. Зміцнення оборонних індустрій має бути пріоритетом для Європейського Союзу, щоб забезпечити стійку військову міць, здатну захистити Україну зараз, стримати російську агресію у майбутньому та захищати Європу.

“Ми маємо нарощувати наші виробничі можливості. Ось чому ми ухвалили акт про підтримку виробництва боєприпасів. Але ми, звичайно, не повинні обмежуватись боєприпасами, ми повинні звернути увагу на протиповітряну оборону, яка має найважливіше значення нині, на морський потенціал. У довгостроковій перспективі це також кібербезпека. Це можливості, які за своєю природою є європейськими, якщо ви подивитеся на них. Вони потребують європейської співпраці. Вони вимагають не лише досліджень та розробок, але і європейської співпраці на промисловому фронті. Ми маємо бути впевненими, що жодні проблеми у промисловості не заважають нам захищати Європу та надавати нашу повну підтримку Україні. Нині перед нами відкрилися нові можливості. І я наполегливо закликаю нас скористатися цим вікном можливостей, тому що це буде можливість виявити більшу рішучість і зробити більш рішучі кроки до створення справжнього Європейського оборонного союзу”, — додала фон дер Ляєн.

І нарешті, третьою метою голова Єврокомісії вважає вступ України до ЄС. Саме це, на переконання Урсули фон дер Ляєн, найкращий спосіб забезпечити Україні стабільність та процвітання у середньостроковій та довгостроковій перспективі. Однак це і на користь самого Євросоюзу.

“Європа — це відповідь на те, щоб відновити Україну. Європа — це відповідь, щоб ще більше зміцнити демократію в Україні. Європа — це відповідь на питання захисту України від майбутнього втручання. Європа — це відповідь. І що дуже важливо, вірно й протилежне: у світі, де розмір і вага мають значення, це, очевидно, відповідає геостратегічним інтересам — зробити цільним наш союз. Просто подумайте про це: це понад 500 млн людей, які живуть у вільному, демократичному, успішному союзі. Тож історія знову закликає. І це відповідальність нашого покоління відповісти на цей заклик”, — резюмувала президентка Єврокомісії.

Читайте також: Візит президентки Єврокомісії до Києва — головні заяви (ВІДЕО)

Нагадаємо, Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, виступаючи сьогодні, 6 листопада, на відкритті щорічної Конференції послів ЄС у Брюсселі, порівняв Путіна зі Сталіним та закликав підтримувати Україну, оскільки її поразка буде поразкою Європейського Союзу.

Прямий ефір