Ця війна — війна Росії проти України, а не просто “війна в Україні”, — Нуланд

Вікторія Нуланд. Фото: ap.org

Ця війна — війна Росії проти України, а не просто “війна в Україні”. Про це сьогодні, 3 грудня, заявила заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд під час візиту до Києва, інформує FREEДОМ.

Вона впевнена — Україна виграє війну, але поки що не може сказати, скільки це займе часу.

Нуланд зазначила, що ці два дні її візиту до України були дуже насиченими емоціями, а “стійкість і сила українських захисників і народу дивує”.

На запитання “Чи враховує Офіс президента США переговори Україна — Росія?” заступниця держсекретаря відповіла:

“Президент [Байден] говорив про це під час візиту президента Франції Макрона. Байден сказав, що якби президент Путін був серйозний, він, явно, поговорив би з ним. А потім Кремль одразу дав зрозуміти, наскільки вони не серйозні, заявивши, що попередньою умовою [для переговорів] було те, що ми всі визнаємо анексію територій. При цьому 143 країни сказали “ні” путінській анексії. Так, дипломатія є кінцевою метою кожного, але ви повинні мати партнера, який бажає цього. І явно — і за енергетичними атаками України, і за риторикою з Кремля — Путін не щирий і не готовий до цього”.

Нуланд наголосила, що це “не війна в Україні, це війна Росії проти України”. І керівництво Росії здійснює воєнні злочини в Україні.

“Щоразу Путін і його апарат намагаються брехати. Нормальні люди бачать, що відбувається. Він блокує зерно, скоює воєнні злочини, з’являються братські могили, він вимикає опалення, світло і воду”, — перелічила вона.

“Ми ясно дали зрозуміти, що ядерні переговори неприйнятні, тому Путін перейшов до іншої тактики залякування і терору цивільного населення. Руйнувати інфраструктуру, що відповідає за водо-, тепло- та електропостачання України, — це варварство”, — акцентувала заступниця держсекретаря США.

Весь світ бачить військову слабкість Росії по всій лінії фронту.

“Їхній штурм Бахмута виснажує їхні сили. Українські воїни сильні, як і народ”, — сказала Нуланд.

Також вона прокоментувала встановлену Євросоюзом і країнами “Великої сімки” (G7) граничну ціну на російську нафту на рівні 60 доларів за барель.

“Це змусить Росію знизити ціни іншим імпортерам своєї нафти: Індії, Китаю тощо. Важливо з часом переглядати цю межу цін”, — вважає заступниця держсекретаря США.

Прямий ефір