Ця підтримка потрібна зараз, — Білий дім знову закликав Конгрес США виділити кошти Україні

Джон Кірбі. Скріншот: uatv.ua

Якщо Конгрес США не прийме законопроєкт про виділення коштів для допомоги Україні до кінця року, продовжувати підтримку Києва на необхідному рівні буде дуже складно. Про це заявив координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі, повідомляє FREEДОМ з посиланням на Wiadomosci.

Представник Білого дому знову закликав Конгрес вжити заходів щодо виділення коштів, необхідних для продовження допомоги Україні. Він наголосив, що це необхідно зробити до кінця календарного року.

“Ця підтримка нам потрібна негайно, щоб ми могли надавати їм допомогу безперебійно”, — сказав Кірбі.

Координатор Ради національної безпеки США додав, що через затримку із виділенням фінансування адміністрація американського президента Джо Байдена вже змушена обмежувати обсяги постачання в Україну.

1 жовтня Конгрес США ухвалив законопроєкт про тимчасовий бюджет. Він не включав нового фінансування допомоги Україні, оскільки таку ініціативу вирішили розглядати окремо.

Після цього президент США Джо Байден запропонував Конгресу виділити 106 мільярдів доларів. Більшість із цих коштів (60 млрд) хочуть направити на допомогу Україні. Також передбачається фінансування для Ізраїлю, Індо-Тихоокеанського регіону та безпеки кордону.

Прямий ефір