Цього року очікуємо від МВФ 5,4 млрд доларів, — Шмигаль на зустрічі з делегацією від фонду

Ума Рамакрішнан і Денис Шмигаль. Фото: kmu.gov.ua

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сьогодні, 12 лютого, провів у Києві зустріч з командою Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка прибула до столиці на чолі з заступником директора Європейського департаменту МВФ Умою Рамакрішнан. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на департамент комунікацій Секретаріату Кабміну.

На зустрічі також були присутні міністр фінансів України Сергій Марченко та заступник виконавчого директора МВФ від України Владислав Рашкован. Сторони обговорили впровадження реформ та фінансування України на цей рік.

“Уряд наполегливо працює з партнерами у цьому напрямку. Маємо позитивне рішення щодо Ukraine Facility на 50 млрд євро та підтримку країн G7”, — наголосив очільник українського уряду.

Прем’єр-міністр відзначив ефективність роботи українського зернового коридору та його позитивний вплив на економіку. Учасники зустрічі також окреслили точки зростання ВВП, серед яких розвиток оборонно-промислового комплексу.

Денис Шмигаль розповів про роботу в напрямку конфіскації заморожених російських активів.

“Розраховуємо спільно з партнерами цього року напрацювати механізм, який дозволить спрямувати ці активи для відновлення нашої країни”, — відзначив він.

Прем’єр-міністр подякував Фонду за успішний другий перегляд програми EFF на 15,6 млрд доларів. Він акцентував, що МВФ — один із найбільших фінансових партнерів України:

“Загалом за 2022-2023 роки Фонд надав Україні понад 7 млрд доларів США. Цього року очікуємо від МВФ 5,4 млрд доларів. Системно працюємо для забезпечення макроекономічної стабільності”, — повідомив Шмигаль.

Читайте також: Україні важливо діяти гранично обережно та за всіх нюансів зберегти двопартійну підтримку в США, — політолог

Прямий ефір