Ціна війни: скільки життів готовий принести в жертву Путін заради своїх амбіцій (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

2024 рік став рекордним від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну за втратами російської армії. За оцінками Міністерства оборони Великої Британії, на початку війни середні щоденні втрати росіян не перевищували 600 осіб, зараз ці цифри збільшилися вдвічі. За даними британської розвідки, загальні втрати російської армії в Україні з лютого 2022 року вже досягли 610 тис. осіб. А за інформацією Генштабу Збройних сил України — наблизилися до 670 тисяч, повідомляє  FREEДOM.

Бєлгородська область встановила рекордні одноразові виплати тим, хто погодиться підписати контракт і піти на війну проти України. Тепер вони перевищили навіть рекордні московські, й склали 2 млн 200 тисяч. І це тільки з бюджету регіону.

“З усіх джерел — федерального бюджету, регіонального бюджету, муніципального бюджету та позабюджетних фондів виплата з 7 жовтня до 31 грудня 24 року становитиме 3 млн рублів”, — обіцяє губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков.

Але таким обіцянкам не дуже вірять місцеві жителі. Про що свідчать коментарі в соціальних мережах.

“Воно б і нічого, тільки звідки грошики в роздовбаній області? Це ж не з кишені губернатора?! Те, що потекло — звідкись витекло! Підозрюю, що з наших податків — з освіти, медицини, соцстраху, науки”, — коментар у Telegram-каналі “Сеятель ветра”.

“А інфляція все з’їсть, тож грошей у підсумку залишиться тільки на хліб і воду”, — коментар у Telegram-каналі “Сеятель ветра”.

“Там дуже хитро розписана виплата. Остаточно — після двох місяців. Ну спробуй вижити ці два місяці в “м’ясних штурмах”, “Прочитайте до кінця, виплата можлива тільки через два місяці”, — коментар в Telegram-каналі “Сеятель ветра”.

Попри обіцяні високі виплати, охочих свідомо йти на смерть небагато. Тому силовики проводять масові перевірки на вулицях і в метро міст, аби врегулювати так зване “питання постановки на військовий облік”. Під такі рейди потрапляють не тільки росіяни призовного віку, а й іноземці, повідомляють правозахисники.

А російські солдати-строковики поскаржилися, що їм прийшла оплата за підписання контракту з Міноборони, хоча вони нічого не підписували й відмовлялися від таких пропозицій.

“Я нічого ніде не підписував, я категорично відмовляюся від цих грошей. До нас із товаришами по службі неодноразово приходили агітувати й дуже наполегливо всіма правдами й неправдами намагалися заманити на підписання контракту, але ми стояли на своєму, нічого не підписували й відмовлялися від усього. Я не ставив ніде свої підписи й не збирався”, — цитує видання “Осторожно, новости” солдата-строковика Марка Леонова.

У селах на тимчасово окупованих територіях України зафіксовано випадки призову 18-річних українців, які отримали російський паспорт, повідомляє Центр національного спротиву. А в анексованому Криму окупанти посилюють військову призовну кампанію.

“Міським і районним “військкоматам” у взаємодії з незаконним “МВС” дано вказівку щодо виявлення “ухилянтів” і порушення щодо них кримінальних справ, щоб потім у такий спосіб “умовити” їх у межах досудової угоди підписати контракт із Міністерством оборони РФ для служби в зоні так званої СВО”, — із публікації “Крим.Реалії”.

Саме служба за призовом зараз є основним каналом вступу на контракт, заявляють правозахисники.  Осіння кампанія 2024 року триває вже два тижні, і весь цей час вони отримують численні звернення від військовослужбовців-строковиків та їхніх родичів, які стверджують, що призовників активно переконують підписувати контракти з Міноборони РФ для подальшої участі у війні проти України.

“Цей тиск починається одразу з порога військкомату. Тому що в Росії 2023 року було змінено процедури призову, зокрема укладення контракту. Тепер можна контракт укласти будь-якому громадянину Росії з 18 років. Не потрібна вже ніяка освіта. Тільки придатність за здоров’ям”, — прокоментував директор правозахисної групи “Громадянин і армія” Сергій Кривенко.

Тим часом Росія позбавляється все більшої кількості людей на полі бою. Так, вересень 2024 року для її армії став рекордним за втратами за весь час повномасштабної війни. Про це пише The New York Times із посиланням на чиновників у Пентагоні. А з лютого 2022 року, за даними Генштабу ЗСУ, втрати росіян наближаються до позначки 670 тисяч осіб.

Читайте також: 670 тис. військових становлять втрати армії РФ, близько 1 300 осіб — за минулу добу

Прямий ефір