Цілодобово живуть на кордоні: куди росіяни намагаються втекти від мобілізації Путіна (ВІДЕО)

Російсько-грузинський кордон. Скріншот: uatv.ua

Після 21 вересня, коли у РФ президент Володимир Путін оголосив мобілізацію, з Росії виїхали щонайменше 260 тис. чоловіків. Про це з посиланням на джерела у ФСБ повідомляє видання “Новая газета. Европа”. Росіяни прагнуть виїхати до Європи, Узбекистану, Казахстану, Киргизстану, Монголії, інформує FREEДОМ.

На російському кордоні зібралися багатокілометрові черги, люди стоять у них по кілька годин, а то й днів.

“Друзі поїхали до Казахстану, у Таджикистані хтось зараз перебуває. До Ізраїлю поїхало багато народу, ті, у кого там родичі та можливості хоча б сховатися. Так, у нас багато друзів поїхало. І боюся, що поїде ще більше. Багато хто поїхав до Грузії, у нас там друзі є”, — розповідає громадянин Росії Олександр, який сам перебуває у Чорногорії.

Грузія є однією з небагатьох країн, куди росіяни сьогодні можуть в’їхати без особливих проблем. Там без візи вони можуть бути цілий рік. Пропускні пункти з грузинської сторони кордону працюють цілодобово. Люди стоять у черзі по дві-три доби.

“Ми з Владикавказу йшли пішки до кордону, там стоїть пробка кілометрів на 20. О 5 ранку були на кордоні та до 13:00 шукали, як нам перебратися. Потрібно до когось підсісти в машину, бо з російського боку можна тільки на транспорті перетнути кордон, пішки не можна перейти”, — ділиться своєю історією москвич Микита, який намагається потрапити до Грузії.

Білорусь — ще одна країна, куди їдуть від мобілізації росіяни. Проте, за словами правозахисників, там ухилянтів відстежують білоруські силовики. У будь-який час за розпорядженням Кремля втікачів можуть відправити назад до Росії.

“Режиму Лукашенка немає жодного інтересу якось сприяти ухиленню цих втікачів і намагатися якось сховати їх. Навпаки, режим Лукашенка з великим задоволенням цих людей видаватиме Росії за найменшим запитом Путіна, бо це ще один спосіб легко вислужитися перед ним”, — пояснює аналітик Білоруського інституту стратегічних досліджень Вадим Можейко.

Проте більшість росіян розглядають Білорусь як транзитну країну. Звідти купують авіаквитки за доступними цінами до Туреччини або в інші країни. Дехто намагається нелегально потрапити до Польщі. У вересні польські прикордонники щоденно фіксували від 20 до 65 спроб нелегального перетину кордону. У жовтні кількість таких порушень подвоїлася.

“1 жовтня на територію Польщі намагалися нелегально пройти з Білорусі 120 осіб, зокрема 17 людей наближалися до шлагбаума”, — повідомила Прикордонна служба Польщі у Twitter.

Польща та країни Балтії закрили в’їзд для громадян Росії з туристичними візами. 30 вересня уряд Фінляндії також закрив кордон для російських туристів.

Читайте також: Багато громадян Грузії почуваються не в безпеці у зв’язку з напливом у країну росіян, —Деканоідзе розповіла про ризики

Прямий ефір