Мету і завдання візитів президента України до Італії та Німеччини озвучив Фесенко

Володимир Зеленський та Олаф Шольц. Фото: president.gov.ua

Візити президента України Володимира Зеленського і до Італії, і до Німеччини є дуже важливими для країни в контексті зміцнення зв’язків, перспективи вступу до НАТО та європейської інтеграції. Україна має бути частиною об’єднаної Європи. Про це сьогодні, 14 травня, в ефірі телеканалу  FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

“Це візит заради кількох завдань: зміцнення наших політичних, військових зв’язків із двома впливовими країнами, які входять до “Великої сімки” (G7), які можуть нам допомагати і допомагають активно у військовому та економічному плані. Ще одна мета — стратегічна. Для того, щоб Росія не напала знову на Україну, щоб змінити баланс сил. Це питання про гарантії безпеки, зокрема, про перспективу вступу України до НАТО. Це питання, я думаю, обговорювалося в Римі і обговорюватиметься в Берліні. Це теж одне з головних завдань і вчорашнього, і сьогоднішнього візитів нашого президента. Це вже робота на майбутнє, на нову архітектуру європейської безпеки так, щоб було забезпечено інтереси України і водночас, щоб дійсно позбавити можливості Росію знову нападати і на Україну, на інші країни. Посилення блоку НАТО за рахунок України, зміна балансу сил і в Європі на пострадянському просторі — це теж гарантія безпеки”, — сказав він.

На думку політолога, під час візиту до Берліна можуть бути якісь конкретні додаткові рішення, наприклад, щодо постачання озброєння, щодо двосторонньої співпраці.

“Для нас Німеччина важлива як не просто важливий міжнародний партнер, а як країна, яка має величезний вплив усередині Європейського Союзу. Це є визначальним для нашої європейської інтеграції. Зокрема, триває підготовка до рішення про початок перемовин про вступ України до Євросоюзу. Треба визначити, коли ці перемовини почнуться, який буде їхній порядок денний. І питання про членство України в НАТО. Поки триває війна, не йдеться про це, але ми хочемо домогтися конкретики, щоб одразу після завершення нинішньої війни розпочалася процедура приєднання України до НАТО, як це сталося з Фінляндією, і зараз чекають і на вступ Швеції. Ось це для нас важливо. Але я думаю, питання озброєння обговорюватимуться. Передбачається, що буде заявлено, неофіційно з’явилася інформація, що Німеччина надасть найбільший пакет військової допомоги за весь час нинішньої великої війни між Росією та Україною. Це вже саме по собі значуще”, — каже Фесенко.

Також він відзначив поїздку в Аахен слідом за офіційними перемовинами в Берліні та вручення Володимиру Зеленському премії Карла Великого.

“Це історична особистість. Понад 1000 років тому він був провісником об’єднання Європи і європейського культурного відродження, і ідея єдиної Європи. І в цьому сенс цієї премії. Для нас це дуже важливо якраз у контексті європейської інтеграції. Це і можливість ще раз чітко підтвердити і наші амбіції стати членом Європейського Союзу, і показати. Власне, сам факт вручення цієї премії — це визнання того, що Україна має бути частиною об’єднаної Європи. Так що ось і майбутня подія під час цього візиту теж для нас дуже значуща і символічно, і практично з погляду подальших перемовин з ЄС”, — пояснив політолог.

Крім того, за словами Фесенка, візити до Італії, до Німеччини — це підготовка до саміту НАТО у Вільнюсі в липні.

“Це активна робота із впливовими країнами, які можуть і вже, по суті, є нашими активними партнерами. Але громадськість цих країн, різні політичні сили треба переконувати в тому, що Україна має максимально швидко, одразу після завершення нинішньої великої війни стати членом НАТО”, — зазначив він.

І найближчим часом відбудеться саміт “Великої сімки”, де питання війни Росії проти України, допомоги Україні буде там одним із головних. І Німеччина, і Італія є членами G7.

“І в цьому плані координація дій, надання української позиції для двох країн “Великої сімки” для нас теж дуже значуща. Тож це, я б сказав, така велика фронтальна дипломатична атака України одразу за кількома напрямками. І два ці візити і до Італії, і до Німеччини дуже значущі для нас якраз у перспективі дуже важливих міжнародних самітів найближчими місяцями”, — вважає Фесенко.

Так само значуща і зустріч президента Зеленського із Папою Римським, додав політолог.

“Гуманітарні питання, зокрема, питання про сприяння у звільненні захоплених українських дітей і цивільних осіб, яких змусили переїхати до Росії, я думаю, що святий престол і папа Франциск можуть допомогти, і про це, звісно, йшлося. Думаю, що, напевно, йшлося і про те, що Папа Франциск повинен, врешті-решт, приїхати до України. Його паства в Україні давно на нього чекає, і це було б дуже сильним мирним жестом Папи Римського навіть в умовах війни. Ось це було б справжнім реальним закликом до миру. Я думаю, що це питання теж порушувалося під час зустрічі президента України Володимира Зеленського з Папою Франциском”, — підсумував Володимир Фесенко.

Читайте також: Українська влада грає командну гру, — експерт про роль Зеленського, Резнікова та Залужного у постачаннях західної зброї

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський сьогодні, 14 травня, у Берліні зустрівся з канцлером ФРН Олафом Шольцем. Перед цим глава держави побачився з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром. Подробицями з Берліна поділився шефредактор телеканалу FREEДОМ Олексій Мацука.

Прямий ефір