Цілі російських терористів не змінилися — вони збирали ракети і БпЛА не для одного масованого удару, — Братчук

Ліквідація наслідків ракетного удару на Одещині. Фото: od.dsns.gov.ua

Російські окупанти під час масованої атаки по Україні 26 серпня застосували заборонені касетні боєприпаси для ударів по енергетичній інфраструктурі. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 28 серпня, сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

Він нагадав, що це була рекордна, після 24 лютого 2022 року, ракетно-дронова атака.

“Безпілотники максимально використовувалися ворогом не тільки для того, щоб перенаситити нашу систему протиповітряної оборони. “Шахеди” — це не відволікаючий маневр бойовий. Їх цього разу застосували саме для ударів, насамперед, по енергетичній інфраструктурі”, — зазначив Братчук.

Він також нагадав, що росіяни для атаки по західних регіонах України застосували ракети “Кинджал”.

“Щодо західних регіонів країни, то ворог атакував, застосувавши, зокрема, “Кинджали”, газосховища, які працюють і на наших європейських партнерів. Найімовірніше, ворог намагався завдати шкоди цим газосховищам для того, щоб схилити наших союзників менше допомагати Україні. І, власне, ті гуманітарні коридори, які існують у західних регіонах, теж перебували під ударом”, — сказав спікер.

Він зазначив, що росіянам вдалося налагодити виробництво “Калібрів”, ракет Х-101, що дає їм можливість поповнювати запаси зброї.

“Це виробництво сьогодні викликає купу запитань, тому що ті комплектуючі, які перебувають у цих ракетах, а це насамперед мікроелектроніка, не російського виробництва, не тільки китайського, а зокрема, потрапляють до РФ і з європейських країн, зі Сполучених Штатів. І дуже важливо, що в тому пакеті санкцій, який було нещодавно оголошено, особлива увага приділяється якраз цьому питанню — і мікроелектроніці, і тим шляхам, якими вона потрапляє в Росію. Сподіваюся, що ці санкції дійсно спрацюють”, — акцентував Братчук.

Наслідки атаки доволі складні для української енергетичної інфраструктури. Це, за словами Братчука, відчувають, зокрема, на півдні країни.

“Наприклад, напередодні ввечері і в Миколаївському регіоні, і в Одеській області знову були екстрені відключення. Щоправда, вночі вдалося повернутися до стабілізаційних. Сьогодні вже йдеться про стабільний графік. Сподіваємося на те, що ситуація покращуватиметься. Незважаючи на масштаб атаки, критична інфраструктура витримала цей удар, відпрацювала вона відмінно. Не допущено відключень об’єктів критичної інфраструктури. Усе працювало на альтернативних джерелах живлення”, — зазначив гість ефіру.

Братчук наголосив, що Сили ППО виконали надзвичайну роботу, збивши більшість ворожих повітряних цілей.

“Ті зусилля, які доклали всі Сили оборони, принесли чудовий результат. Адже можемо собі уявити, якби хоча б половина цих ракет і дронів відпрацювали так, як треба для росіян, і влучили б у ті об’єкти, про які ми з вами говоримо”, — акцентував спікер.

Він не виключає, що російські війська повторять подібні атаки вже незабаром. Адже тактика терористів — незмінна.

“На мій погляд, росіяни збирали ракети і дрони не тільки для одного масованого удару. Зараз, цілком імовірно, будуть якісь проміжні етапи в кілька днів, від 8 до 10, можливо — до двох тижнів. І знову будуть використані подібні ракетно-дронові удари. Ми йдемо в осінь, наближається опалювальний сезон. А цілі російських терористів не змінилися. Адже удари по енергетиці не позначаються сьогодні на полі бою. Війська автономно в цьому плані працюють, а от на мирних людях, на жаль, позначаються”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Помста за Курську область чи звичайний терор: масований удар РФ по Україні обговорили експерти

Нагадаємо, четверо людей загинули, 16 постраждали в Україні внаслідок чергової масованої повітряної атаки, що її здійснила російська армія.

Прямий ефір